Штом полицаецот Џејсон Ли тоа го видел, потрчал низ ходникот и го зел бебето в раце.

Објавил: Валерија Петрова | 13 јануари, 2020 18:24

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Бебе се гушело, родителите панично влетале во полициска станица – полицаецот стана ХЕРОЈ!

Фото/Текст извор: ©онлајн магзин

Трогателно видео осамна на социјалните мрежи, експресноста и човечноста на полицискиот службеник ги собра симпатиите ширум светот.

Вознемирена брачна двојка влетала во полициска станица во австралискиот град Перт зошто осуммесечното бебе им се гушело.

На бебето во грлото му застанала храна и не можело да дише.

Штом полицаецот Џејсон Ли тоа го видел, потрчал низ ходникот и го зел бебето в раце.

Детето внимателно неколку пати го удрил по грбот и така му помогнал.

После тоа на родителите им покажал како да го направат истото доколку повторно се најдат во слична ситуација.

Како што демонстрираше, детето треба да се држи во една рака, надолу, и да се тапка по грбот.

Сето тоа траел две минути, по што родителите ја напуштија станицата со големо олеснување.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Европа

Најпрво тој ја изгуби титулата „негово кралско височество“, воените титули и голем број јавни повластици, а сега ја губи и кралската воена униформа.

НОВ ШАМАР ЗА ХАРИ ОД КРАЛИЦАТА: Елизабета Втора даде НАРЕДБА за уште една забрана! Драма во кралството!

Кралицата Елизабета е гневна поради одлуката на нејзиниот внук принцот Хари да се...

Меган и јас се упатуваме кон непознато, но навистина немавме друг избор, рече принцот Хари на првото појавување во јавноста, откако го објавија заминувањето од службените должности во британското кралско семејство.

ЕМОТИВЕН ГОВОР НА ПРИНЦОТ ХАРИ: Британија е мојот дом и место кое го сакам – тоа нема да се промени! ЈАС НЕ ОДАМ НИКАДЕ!

Емотивен говор на принцот Хари по неговата одлука за откажувањето од своите кралски...

Портпаролот на иранската влада, Али Рабиеи на конференцијата за новинари го отфрли тоа и порача дека владата дури во петокот била информирана дека украинскиот „Боинг 737-800“ бил соборен од армијата.

ИРАН: Авионот не е соборен намерно и за тоа не се обдовме да ЗАТАШКАМЕ! КАНАДА БЕСНА!

Иранската влада денес ги отфрли обвинувањата дека се обидела да го заташка тоа што...

Папата Франциско по многу работи се разликува од претходно избраните. За првпат во историјата на црквата, еден бискуп го зема името Франциско, но и за првпат езуит е избран за папа, односно е прв папа кој доаѓа од Латинска Америка.

Папата Франциско крсти 32 бебиња во Сикстинската капела

Папата Фрањо денеска крсти 32 бебиња, вклучително и два близнака, во Систинската капела...