Во несреќата имало тројца повредени, а двајцата родители и детето се во кома.

Објавил: Перо Милчин | 12 јули, 2019 23:00

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)Тешка несреќа кај наплатна рампа во Хрватска: ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ВО КОМА!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Како што објави денеска полицијата во Загреб, 35-годишен возач на БМВ со преголема брзина се забил во Шкода, чиј возач (38) го забавувал возилото кај наплатна рампа поради тоа што пред него стоело друго возило со марка Ауди, пренесува 24 сата.хр.

Во тешката несреќа што се случи кај наплатната рампа во Загреб, има тројца повредени, двајцата родители и детето се  наоѓаат во кома.

Возачот на автомобилот БМВ со преголема брзина се забил во нив, Шкодата одлетала во бетонскиот ѕид, а потоа и во двете наплатни патарини пред да удри во задниот дел од Аудито.

Страшната несреќа се случила вчера на пладне, а денеска на социјалните мрежи се појавија снимки од незапамтената несреќа.

На видеото кое е објавено се гледа како возачот на автомобилот БМВ долетува со преголема брзина и удира во возилото пред себе.

Исто така пред неколку недели во сообраќајна несреќа загина возач на камион со македонски регистерски таблички, која се случила на автопатот А3 во Хрватска.
Камионот се судрил со автобус од Босна и Херцеговина, пренесе хрватскиот портал Индекс.хр.
Хрватските власти изјавија дека возачот на каминот починал, а од автобусот полесно повредени се 10-15 патници.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Како што пренесе државната телевизија, до експлозијата дошло така што од цевката која се наоѓала во салата за венчавање протекла гас.

КРВАВА СВАДБА ВО ИРАН: Загинаа 11 сватови и 5 деца – еклсплодира плинска цевка на венчавка!

Најмалку 11 лица загинаа во експлозија на плинска цевка за греење, во западот на Иран,...

Властите соопштија дека лошото време ќе биде еден од факторите што ќе се испита, но причината за несреќата сè уште не е позната.

СЕ СРУШИ ПАТНИЧКИ АВИОН ВО САД: Најмалку 10 лица се загинати

Најмалку девет лица загинаа, а тројца се повредени во пад на мал авион во американската...

Емран Хамза (2), кој е по потекло од Србија, загина во неделата на божиќниот саем во Луксембург, кога скулптура од мраз од 700 кг падна на несреќното дете.

ХОРОР: Двегодишно дете од Србија го уби скулптура од 700 килограми мраз – ПОЧИНАЛО НА РАКАТА ОД ТАТКО МУ

Емран Хамза(2)трагично настрада кога на него во текот на божиќниот саем се сруши куќа...

„Ова е критична точка, со екипи од Турција се обидуваме да ги поместиме трите плочи кои се паднати една врз друга.

Симоновски зборува за ТВ21 од Драч: „Се наоѓаме на критична точка, најверојатно има три-четири деца под рушевината“

Три до четири деца се заглавени во рушевината каде што интервенираат екипи на пожарната...