Имено среде бел ден во аптека во Капиштец крадец со фантомка на себе и пиштол во рацете влегол и ја ограбил аптеката.

Објавил: Валерија Петрова | 13 јануари, 2020 15:59

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Среде бел ден ограби аптека во Капиштец – впери пиштол кон вработените!

Фото/Текст извор: ©онлајн магзин

На социјалните мрежи се појави вознемирувачко видео од грабеж на аптека во скопската населба Капиштец.

На Јутјуб каналот се појави видео снимка од неодамнешната кражба во една аптека во центарот на Скопје.

Имено среде бел ден во аптека во Капиштец крадец со фантомка на себе и пиштол во рацете влегол и ја ограбил аптеката.

На видеото се гледа како тој со вперен пиштол кон вработените бара пари, а откако ги зема си заминува.

На видеоснимката од безбедносната камера се гледа и дека овој настан се случил околу 17 часот.

Ова не е прв пат да се случи во Скопје ваква гражба среде бел ден, на кражите честа мета се аптеките низ главниот град.

Полицијата се уште се нема огласена за оваа кражба.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Одлуката ќе ја носи апелациониот суд утре. Камчев и претходно понуди слична сума пред кривичниот суд, но му беше одбиена..

ПОНУДАТА НА КАМЧЕВ РАСТЕ: Вртоглава сума понуди денес за да му ги вратат пасошите

Нова вртоглава сума од 3.180.000 евра понудиле денеска адвокатите на бизнисменот Орце...

За жал тажна е сликата во Јагуновце, основното училиште Александар Здравковски.

МИЗЕРНИ УСЛОВИ, РУИНИРАНО УЧИЛИШТЕ КАКО ОД 5.ВЕК – Ова ли е правиот пат и ова ли е Европското образование на власта и Заев?

Училиштата во поголемите градови ширум земјава се во одлична состојба, но во некои...

Преку гласот на осудените жени Николовска пишува дека во најголемиот затвор тие не се запоставени, туку тешко е да ја најдат силата во самите нив и победник е само оној кој е издржлив и трпелив.

НАЈПОЗНАТАТА ИЗМАМНИЧКА – Соња ТАТ се јави од Идризово: И затворот е искуство!

Дел од затворската поезија и припаѓа и на Соња Николовска, позната по аферите со ТАТ...