На социјалните мрежи се појави видео каде што се снимани ковчезите од шттуку починатите од Корона вирусот од само еден ден

Објавил: Македонка Димкин | 16 март, 2020 23:12

ВОЗНИМЕРУВАЧКО ВИДЕО: Доказ само денес 349 мртви во Италија, седете ДОМА!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Корона вирусот после Кина, од каде што тргна заразата, најтешко ја погоди Италија. Според последните податоци, во оваа земја 1. 441 лица умреле од корона вирусот, додека 21.157 се заразени.

Колку е ситуацијата сериозна, зборува и одлуката на премиерот на Италија, Џузепе Конте целата земја да ја стави под блокада како би се спрешило ширењето на инфекцијата.

Жителите се во паникa, а за тоа сведочат снимки од Рим, каде граѓаните формираа редови пред продавниците како би направиле залихи од храна и намирници.

Најновото видео е вознемирувачко и страшно

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Денеска од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, со два контролни негативни теста на Ковид-19 се испишани тројца пациенти кои се во добра здравствена состојба и тие заминуваат дома. На клиниката починаа двајца пациенти, од кои едниот сеуште не потврдено со тест дека бил заразен со Ковид-19.

Од денес 24 часовен карантин за време на викендите во Куманово!

Во изминатите 24 часа регистрирани се 46 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови:...

Ова е само почеток вели Белески, и ги повикува сите добри луѓе да донираат колку што им дозволуваат нивните можности

ВРЕМЕ ЗА СОЛИДАРНОСТ: Белески ги повикува сите кои се во можност да донираат за медицинскиот пероснал!

Со помош на одделни членови на црквата од Триенген во Швајцарија како и спортското...

Според Гласот на Америка, тоа е половина од светското население каде што на повеќето луѓе им било наредено да бидат во карантин за да го спречат понатамошно ширење на коронавирусот.

Половина од светското население во изолација поради Коронавирусот: Карантин и полициски час во повеќе од 90 држави!

Пандемијата на коронавирус се шири низ целиот свет и од денес на глобално ниво, бројот...