Со него бил уште еден Пакистанец на возраст од 30 години, кој ѝ бил предаден на полицијата и префрлен во Прифатниот центар за странци во Гази Баба, Скопје.

Објавил: Сара Фемина | 20 септември, 2019 20:43

ВОЗ ПРЕГЗИ 23 ГОДИШЕН МИГРАНТ КАЈ СЕЛОТО НОГАЕВЦИ!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Момче на возраст од 23 години од Пакистан, загина на пругата во близина на селото Ногаевци кога во него удрил воз што сообраќал на релација Гевгелија – Скопје.

Несреќата се случила вчера околу 19 часот, а 23-годишникот починал на самото место, изјавија од МВР.

Со него бил уште еден Пакистанец на возраст од 30 години, кој ѝ бил предаден на полицијата и префрлен во Прифатниот центар за странци во Гази Баба, Скопје.

Увид на местото на несреќата извршиле СВР Велес.

Десет мигранти од Пакистан пред два дена откриени во џип, на автопатот Гевгелија-Скопје.

Според МВР околу 3.50 часот, во близина на клучката за селото Прдејци, полициски службеници забележале патничко возило „бмв х5“ со скопски регистарски ознаки, кое не застанало на знакот за запирање.

Полицијата со службено возило го стигнале џипот и во него биле пронајдени 10 мигранти од Пакистан.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Полицијата отвори истрага за оваа несреќа, а покрај убиениот Нуиши, жртва при грабежот е и 22-годишниот В.Х. од Косово

ПОЧИВАЈ ВО МИР: Ова е убиениот македонски борач Буњамин Нуиши, кој го загуби животот во казино

Македонскиот борач Буњамин Нуиши беше убиен при грабежот на казиното во Блаце. Од неговиот...

Според првичните, инаку неофицијални информации, несреќниот момент се случил во скопската населба Кисела Вода, поточно кај сервисот „Скендеровски“. Со непрописна брзина на движење, и дождливиот коловоз, легендарниот Буштур изгубил контрола над возилото, излетал од патот и удрил во бетонските блокови поставени покрај булеварот.

ЗАГИНА КОШАРКАРСКАТА ЛЕГЕНДА БЛАГОЈА-БУШТУР – страшна сообраќајка вечерва во Кисела Вода

Во тешка сообраќајна несреќа која се случила вечерва загина македонската кошаркарска...

Според извештајот на Одделението за превенција на СВР Скопје, поради непрописно паркирање, со „пајак“ биле подигнати 56 возила

Згасна уште еден живот во Скопје – хаос во главниот град!

Уште една трагедија го потресе Скопје. МВР инфорира за вчерашната состојба на скопските...