Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи. Минималната температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а максималната температура од 27 до 35 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Објавил: Валерија Петрова | 19 јули, 2019 19:21

Вонредна временска прогноза – еве какво време ќе имаме следниве денови

Фото/Текст извор: ©оналјн магазин

Денеска имавме сончево време со температри до 35 степени, а попладнево не очекува големо невреме. Слично време не очекува и во текот на утрешниот ден, информираат метеролозите.

Времето утре сончево, попладне облачно, температурата до 35 степени

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи. Минималната температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а максималната температура од 27 до 35 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер. Попладне облачноста ќе се зголеми. Минималната температура ќе достигне до 16 степени, а дневната до 33 степени.

В недела и во понеделник ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Од вторник ќе биде ветровито со услови за локален пороен дожд

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

Ветерот ќе биде слаб и умерен, југоисточен ветер. Најниската температура ќе биде од -3 до 4 , а највисоката од 7 до 12 C.

НОВ ВРЕМЕНСКИ ШОК НАЈАВЕН ЗА СЛЕДНАТА СЕДМИЦА: Од плус 14 повторно ќе одиме во МИНУС, а еве кога СНЕГ!

На Балканот утре ќе биде умерено облачно , воглавно суво и на места магловито, средината...