Најново метео

Објавил: admin@magazin | 5 февруари, 2022 14:06

ВОНРЕДНА НАЈАВА: Силен студен фронт од север ќе ја зафати Македонија

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Најново вонредно метео!

ВОНРЕДНА НАЈАВА : ПО брзиот пораст на температурите овој викенд, во понеделник особено попладне и навечер, како и во текот на ноќта кон вторник СИЛЕН СТУДЕН ФРОНТ од север ќе ја зафати нашата држава и ќе услови врнежи од дожд и снег и нова бела покривка!

Локално ветерот од северен правец ќе биде и ОЛУЕН на интензитет со ГОЛЕМА брзина ! Детална анализа околу ова наскоро!

Детална анализа на: Славчо Попоски

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

Главната причина за кавгата меѓу актуелниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и неговиот претходник Никола Груевски е во личните суети, а не во политичките разлики поврзани со уставните измени, смета првиот лидер на партијата и експремиер Љубчо Георгиевски.

Георгиевски: Груевски претходно ги сруши измените на КЗ што сега му се потребни и за кои плаче

Прашан во интервју за емисијата „Трилинг“ дали владејачката гарнитура е подготвена...