Гајсер во емисијата да соопшти нови детали или можеби снимки поврзани со случајот „Рекет

Објавил: Сара Фемина | 13 август, 2019 11:16

(ВО ЖИВО) Следете го во живо обраќањето на италијанскиот новинар, НОВИ ДЕТАЛИ ЗА СЛУЧАЈОТ РЕКЕТ!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Со почеток во 11 часот, на словенечкото радио „Каподистрија“ гостува италијанскиот новинар Ларис Гајсер, кој ги објави снимките за „Рекет“ во весникот „Ла Верита“.

Италијанскиот новинар која ја откри вистината за случајот Рекер, Ларис Гајсер во 11 часот ќе се обрати во живо на словенечкото радио „Каподистрија“

Оттаму, се очекува Гајсер во емисијата да соопшти нови детали или можеби снимки поврзани со случајот „Рекет“.

Гостувањето на новинарот Ларис Гајсер ќе можете да го слушате на следниов ЛИНК: https://capodistria.rtvslo.si/zivo/capo

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Нивниот татко бил незнабожец, а мајка им била христијанка по име Теодотија. По смртта на нивниот татко, нивната мајка се погрижила да ги воспита своите деца во духот на Христовата вера, учејќи ги на постојано служење на Христа.

Утре е голем празник- се слават светците Козма и Дамјан заштитници на лекарите

Светите Козма и Дамјан беа бесребреници и чудотворци и браќа по тело....

Капетанот на владиниот воздухоплов попладне во контролата на летање на Скопскиот аеродорм пријавил ситуација за итност поради предното тркало и по процедурите безбедно слетал на аеродромот – информираа за МИА од Контролата на летање М-НАВ.

ОБНОВЕНО: Детали за приземјувањето на владиниот авион

Детали за принудно слетувањето на владиниот авион. Капетанот на владиниот воздухоплов...

Вонредното “emergency” слетување на авионот од марка лирџет се случило околу 14:20 часот. Нема повредени, а во авионот немало патници туку летот го изведувала само посадата.

Владиниот лирџет заврши во хангар откако принудно слета на скопскиот аеродром

Авионот на владината СОЗР кој се користи за летови и патување на државните функционери...

Јовановски, но и неговиот адвокат од судските власти бараа затворскиот притвор да му биде заменет со домашен, токму поради нарушеното здравје, но тоа барање беше одбиено.

МОЖЕ ДА УМРЕ ЗА 15 МИНУТИ: Влошена здравствената состојба на Боки 13,му откажал левиот бубрег

Влошена е здравствената состојба на првоосомниченипот за случајот Рекет, Бојан Јовановски,...