Директорот на болницата Љубен Арсенков за Канал 5 потврди дека по извршената хируршка интервенција повреденото лице е на интензивна нега.

Објавил: Рејхан Бајрами | 14 јануари, 2021 21:26

Во критична состојба е еден од застреланите во Љубош, другиот е префрлен во Клиничкиот центар

Фото/Текст извор: ©канал 5/магазин.мк

Во критична состојба е триесетгодишникот кој попладнево бил однесен во Градската болница ,,Свети Наум Охридски”, а другото лице кое било префрлено во Клиничкиот центар е надвор од животна опасност, пишува Канал 5!

Инцидентот се случил во објект во селото Љубош кога при вербална расправија меѓу четири лица било употребено и оружје.

Според информациите, потешко повредениот со автомобил кон Градска болница го возел неговиот брат, а било пукано и кон нивниот автомобил.

Кога пристигнале кај Градската болница настанал метеж откако таму пристигнале во голем број и нивни роднини по што интервенирала и полицијата.

Директорот на болницата Љубен Арсенков за Канал 5 потврди дека по извршената хируршка интервенција повреденото лице е на интензивна нега.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Собранието вчера попладне и изгласа доверба на Владата, откако претходно тоа од пратениците усно го побара премиерот Зоран Заев!

Заев: Да ги изгласаме клучните Закони во Собранието и сите да работиме во функција на развој на државата

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев на денешниот официјален...

- Селата се наоѓаат во зоната за одржливо користење, која е внимателно предложена со цел да овозможи непречено функционирање на луѓето во населените места на целата територија на паркот.

Нашата држава ќе добие прв Национален парк од прогласувањето на независноста

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини на денешната прес–конференција...

„Ред е да се соочиме и да расчистиме, да го видиме на дело тоа толку многу најавувано наводно мнозинство од опозицијата кое наводно ќе ја падне оваа Влада. Ова е моментот кога ќе им покажеме на граѓаните колку има вистина во зборовите на опозицијата.

Заев Собранието ѝ изгласа доверба на Владата

Собранието на Република Македонија вчера изгласа доверба за Владата со мнозинство...