Лекарите моментално се борат за неговиот живот, а цел инцидент настанал кога возач на друг автомобил, преминал на црвено светло.

Објавил: Рејхан Бајрами | 2 мај, 2019 10:00

Во сообраќајка тешко повреден синот на хрватскиот тениски шамипон ГОРАН ИВАНИШЕВИЌ!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Емануел Иванишевиќ(12), инаку син на некогашниот освојувач на Вимблдон Горан Иванишевиќ, тешко е повреден во сообраќајна несреќа која се случила во Загреб.

Синот на хрватскиот тениски шампион и освојувач на Вимблдон, Горан Иванишевиќ, Емануел(12) се наоѓа во тешка здравствена состојба и итно е префрлен во ургентниот центар во Загреб.

Лекарите моментално се борат за неговиот живот, а целиот инцидент настанал кога возач на друг автомобил, преминал на црвено светло.

Неговиот највисок ранкинг во кариерата било второто место (зад Пит Сампрас) во 1994 година.

Неговата мајка Татјана ја потврди оваа информација и изјави дека несреќата се случила неочекувано, а нејзиниот дванаесет годишен син се задобил со тешки телесни повреди.

Горан Иванишевиќ  роден на 13 септември 1971) е пензиониран хрватски професионален тенисер и моментален тениски тренер. Тој е единствената личност која ја има освоено титулата на Вимблдон со вајлд карта од страна на организаторот.

Тој го постигнал овој успех во 2001 година, откако претходно бил второпласиран на шампионатите во 1992, 1994 и 1998 година.

Пред турнирот во 2001, тој бил рангиран на 125-тото место , a по неговата победа се искачил на 16- тото место. Тој бил тренер на Марин Чилиќ од септември 2013 до јули 2016 година, што го водел Чилиќ до неговото најголемо достигнување до денес, титулата на УС Опен во 2014 година.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Вработениот во службата за медиуми и информации на германската влада е осомничен дека неколку години работел во египетската разузнавачка служба.

БЕРЛИН НА НОЗЕ: Во кабинетот на Меркел откриен шпион! Агентот неколку години работел за оваа странска земја!

Во кабинетот на германската канцеларка Ангела Меркел, откриено е лице кое со години...

Претходно, турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека чека судска одлука за прашањето за евентуална промена на статусот на Аја Софија и дека ќе постапи согласно него.

АЈА СОФИЈА И ОФИЦИЈАЛНО СТАНУВА ЏАМИЈА: Ердоган ја оствари својата замисла!

Државниот совет на Турција (повисок управен суд) и официјално го поништи решението...

Истражувачите од Универзитетот во Оксфорд ги разгледале евиденциите на пациентите на британската национална здравствена служба со цел да ги идентификуваат најголемите фактори на ризик. Според пишувњата на „Дејли Меј“, оваа студија  ги проучувала медицинските записи на 17,2 милиони луѓе и скоро 11.000 смртни случаи на коронавирус во Англија.

НАУКАТА ГО ДАДЕ ОДГОВОРОТ: ЕВЕ КОЈ ТИП НА ЛУЃЕ НАЈЧЕСТО УМИРААТ ОД КОРОНАВИРУС!

Афроамериканците над 65-годишна возраст и дијабетичарите имаат најголем ризик од смрт...

Пријавени се 32.000 случаи со „чудна пневмонија“, а 451 лица починале од оваа непозната болест во истиот период. Ниту еден од нив не е позитивен на Ковид-19, целиот свет се плаши од ширење на болеста.

СИТЕ СЕ НЕГАТИВНИ НА КОВИД-19: Чудно воспалениние на белите дробови- за 6 дена починаа 450 пациенти, 32.000 заразени!

Опасна, смртоносна болест, која се третира како „чудна и непозната пневмонија“, која...