Во документираното дело, постои огромен јавен интерес, по што се очекува реакција на Основното јавно обвинителство.

Објавил: Сара Фемина | 3 ноември, 2019 14:51

Во 18 часот ЕКСКЛУЗИВНО “ЛИДЕР”објавува скандал за министер од владата на Зоран Заев!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Вечерва во 18 часот, „Економски Лидер” ќе објави документи за кривично дело кое го сторил министер од владата предводена од премиерот Зоран Заев.

Во документираното дело, постои огромен јавен интерес, по што се очекува реакција на Основното јавно обвинителство, пишува “Економски лидер”.

–Ужасот и бедата кои ги донесоа СДСМ и Зоран Заев завршуваат на 12 април, на предвремените парламентарни избори кога овие криминалци ќе бидат пратени на темната страна на политичката историја и ќе започне обновата на Македонија – реагираат од партијата ВМРО ДПМНЕ.

Криминално рекетарската влада на Зоран Заев ја води Македонија кон целосен економски колапс. Сите економски параметри укажуваат дека економијата тоне и дека СДСМ и Заев ја носат државата во бездна, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Од таму додаваат дека погубните политики и расипништвото на власта ги потврди и Светска Банка во чиј извештај „Дуинг бизнис“, Македонија за само една година има пад од седум места.

Извештајот докажува дека владата на СДСМ создава негативна клима за водење на бизнис.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Скандал

Министерката Шеќеринска денес по којзнае кој пат се бламираше и покажа основно незнаење. Таа знамето на Американската држава Аризона го претстави за Македонско!

Голем скандал и тежок срам. Шеќеринска како потсмев на социјалните мрежи

Министерката Шеќеринска денес по којзнае кој пат се бламираше и покажа основно незнаење....

1200 евра месечен хонорар за амбасадорот Виктор Габер, по 1000 евра месечно за Проф. Људмил Спасов и за Доц.д-р Ана Чупеска!

СКАНДАЛ: Советникот на Димитров зема плата колку претседателот Пендаровски!

Кој како си ја наредил, толку пари ќе си лапне. Магазин дојде до документи кои укажуваат...