Вработени во УБК поседувале марихуана во авотмобилото кој го управувале.

Објавил: Валерија Петрова | 20 јули, 2019 14:04

ВРАБОТЕНИ ВО УБК ЌЕ ОДГОВАРААТ ПРЕД ЗАКОНОТ – еве што откри полицијата

Фото/Текст извор: ©оналјн магазин

Млади на возраст од 26 до 28 години  кои се вработени во УБК си заработија кривични пријави.

Вработени во УБК поседувале марихуана во авотмобилото кој го управувале.

Во „Козле“ пронајдена марихуана кај две лица вработени во УБК

Според информациите на МВР, во средата околу 18.20 часот на ул.„Козле“ во Скопје, полициски службеници извршиле преглед на лицата В.П.(28) и Д.Г.(26), двајцата од Скопје, вработени во УБК, кои биле со патничко возило „Опел корса“.

При преглед на лицата и возилото била пронајдена и одземена марихуана.

Двајцата се приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот со соодветен поднесок известено е ОЈО Скопје.

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди против вработените во УБК поведе постапка за утврдување на дисциплинска одговорност.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Инциденти

Како што информираат од претпријатието, нема повредени патници, пожарот избувнал на горниот кат и во тек е утврдување на причините кои довеле до несреќата.

ИЗГОРЕ ДВОКАТЕН АВТОБУС НА ЈСП ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ!

Утринава се запали двокатен автобус на ЈСП „Скопје“ на линијата број 5 во населбата...

Вчера (4 август) околу 15 часот, на свадбена свеченост што ја организирал гостиварец А.С.(45) на улица „137“ во Гостивар, бил нарушен јавениот ред и мир со пукање од огнено оружје. По извршениот увид, а А.С. повикан е во Полициската станица Гостивар за целосно расчистување на случајот.

ПУКАЊЕТО ПО СВАДБИ ЧЕСТА ПОЈАВА ВО МАКЕДОНИЈА – законот вели 10 години затворска казна

Често во Македонија свадбените веселби кулминираат во крвави прослави, пред неколку...

Јавното обвинителство отвори истрага за ќерката (46 годишната А.И.) која ја задави мајка си (74-годишната В.И.) во скопската населба Карпош. Основниот кривичен суд ѝ одредиЛ 30-дневен притвор на А.И.

ЈА ДАВЕЛА СО ГОЛИ РАЦЕ СОПСТВЕНАТА МАЈКА ЗА ПАРИ- детали за убиството во Скопје

Убиството кое се случи во саботата го потресе Скопје, ќерката давејќи и го одзеде животот...