Нејзиниот татко изјави за Њујорк Тајмс дека неговата ќерка нема историја на ментално заболување. Лорна Брин била заразена со коронавирус и ја испратиле дома на лекување.

Објавил: Сара Фемина | 28 април, 2020 19:09

ТРАГИЧНА СУДБИНА: Врвна докторка која се бореше против КОРОНА изврши самоубиство (ВИДЕО)

Фото/Текст извор: ©Informer.rs магазин.мк

Врвна лекарка од Њујорк која била на првата линија на борбата против коронавирусите во САД изврши самоубиство, јави Би-Би-Си.

Лорна Брин, директорка на одделот за итни случаи во болницата во Менхетн, почина како последица на самоповредливи повреди, соопшти полицијата.

Нејзиниот татко изјави за Њујорк Тајмс дека неговата ќерка нема историја на ментално заболување. Лорна Брин била заразена со коронавирус и ја испратиле дома на лекување. Откако таа се вратила на работа, тие повторно ја испратиле дома.

Од болницата каде што работела, било соопштено дека таа е хероина која ги исполнила највисоките идеали на медицината.

Таа, исто така, волонтираше еднаш неделно во старечки дом.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Првата официјална информација беше дека загинале тројца патници и дека автобусот бил со македонски регистарски таблички.

На момент заспав, изјавил шоферот на косовскиот автобус во кој загинаа 10 патници

Приведен е возачот на косовскиот автобус во кој утрово на автопатот кај Славонски...

Авионот „локид си-130 херкулес“ беше еден од двата авиона, кои беа во сопственост на американското воздухопловство, а кои ги добија како подарок годинава. Војската со децении се бореше со исламистичките фракции на Абу Сајаф.

Се урна воен авион на Филипини – има загинати, спасени најмалку 40 лица (ВИДЕО)

Филипински воен авион во кој биле најмалку 85 лица, се урна додека пробувал да слета...

Како што беше најавено, две запалени возила со човечки остатоци беа пронајдени на споредниот пат недалеку од градот Кармага!

ХОРОР ВО МЕКСИКО: 19 изгорени тела пронајдени во близина на границата со САД

Најдени се најмалку 19 јагленисани тела во Мексико, недалеку од границата со Соединетите...

Според прелиминарните информации, трагедијата се случила кога воената колона запрела поради откажување на првиот автобус.

ГОЛЕМА НЕСРЕЌА ВО РУСИЈА: Се судрија камион и четири воени автобуси, има МРТВИ(видео)

Камион и четири воени автобуси се судрија на автопат во предградие на Москва. Според...