Минималната температура ќе биде во интервал од 6 и 16, а максималната од 26 до 34 степени.

Објавил: Рејхан Бајрами | 14 септември, 2019 9:56

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА ВИКЕНДОТ: Свежи утра и сонце во Македонија!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Времето денеска во земјава ќе биде претежно сончево со повремено засилен северен ветер.

Минималната температура ќе изнесуваат од 6 и 16, а максималната од 26 до 34 степени. Во Скопје и околината ќе биде сончево со повремено засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од 13 до 30 степени.

И во првите денови од следната недела не очекува стабилно, суво и уште потопло време, кога максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 27 до 35 степени.

Позначителна промена на времето ќе започне некаде од средината на следната недела, кога очекуваме зголемување на облачноста, а условите за врнежи ќе почнат да растат.

Повеќе детални информации околу промената на времето во Република Македонија ќе следат овие денови.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

Според направените моментални анализи зимата 2019/2020 во нашиот дел од Европскиот Континент ќе биде во границите на просекот со просечни или типични температури на воздухот за тој дел од годината с

ДЕТАЛНА МЕТЕО АНАЛИЗА ЗА ЗИМА 2019/2020: Врнежи од снег и снежна бајка во зимскиот период!

Со оглед на тоа дека десетиот месец од годината полека поминува а за дестина дена навлегуваме...