Денес времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно, особено попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Објавил: Катерина Крстиќ | 4 јуни, 2019 10:10

Временска прогноза за цела недела- еве какво време не очекува викендов

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Почетокот на јуни не го навести стартот на летото. Речиси цела измината недела ја поминавме во дожд но од среда може конечно да кажеме дека летото е на прагот.

Денес времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно, особено попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Дождови не очекуваат до среда, веќе од четврток ќе има пораст на температурите

Утринската температура ќе се движи од шест до 13 степени, а дневната температура од 16 до 26 степени.

Во Скопје се очекува да биде променливо облачно и нестабилно, особено попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Утринската темепратура ќе достигне до 12 степени, а дневната темепратура до 24 степени.

До среда ќе се задржи променливо и нестабилно време, попладне со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни, во форма на невреме со пообилни врнежи, грмежи, засилен ветер и појава на град. Во петок и за време на викендот ќе има значителен пораст на температурата, па слободно може да се упатите некаде на викенд.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Ескалираше ситуацијата на протестот против бугарскиот предлог кој се одвива трет ден по ред пред Владата.

Граѓани кои излегоа да го изразат својот револт ја пробија заштитната ограда и со предмети фрлаат кон Влдата.

Ламбе го запали францускиот предлог: Ако мојата дијагноза е пироман, вашата е предавничка

Ако мојата дијагноза е пироман, вашата дијагноза е предавничка, кажа пејачот Ламбе...

Владата попладнево го објави на македонски јазик предлогот на француското претседателство за надминување на спорот со Бугарија и почеток на преговорите со ЕУ.

Владата го објави францускиот предлог на македонски јазик

Верзијата на англиски јазик, пак, беше објавена во петокот (1 јули), а оттогаш започнаа...

Нека го тргнат ова, нека ги тргнат овие 4 точки. Да биде европски патот, исто како за Албанија, Србија, Црна Гора, Хрватска, Бугарија кога стануваа членки. Не го тргнат ова, нека ги остават Копенхагеншките критериуми и нека ни ги остават критериумите кои се поврзани со процесот за стабилизација и асоцијација. Чуму потребата овој мал народ да се асимилира, кому му сметаме ние?

Мицкоски: Продолжуваме со протестите додека не се тргнат деловите од предлогот кои го асимилираат македонскиот народ

Имавме речиси едночасовна средба со премиерот Ковачевски. Средбата би рекол беше од...