Најново метео

Објавил: Сара Фемина | 19 септември, 2022 7:12

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Наутро студено, преку ден главно сончево

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Времето денеска ќе биде студено во утринските часови, а преку денот ќе се задржи сончево со мала до умерена облачност, инфорира Управата за хидрометеоролошки работи.

Во западните делови од Македонија ќе има услови за појава на краткотраен дожд.

Ќе дува слаб до умeрен ветер, претежно од северозападен правец, а УВ-индексот ќе изнесува шест.

Утринските температури ќе се движат од 1 до 10 степени, а дневните од 18 до 25.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

нализа околу ова следува овие денови.

Во Скопје и околината исто така времето ќе биде стабилно, суво и сончево со мала до умерена локална облачност.

СВЕЖИ УТРА, ПА ПОВТОРНО НАТПРОСЕЧНО ТОПЛО ВРЕМЕ – НОВА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО ОД НЕДЕЛА! ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ НАЈНОВИТЕ ДЕТАЛИ…

Од денес, па се до петок следува период на стабилно, суво и сончево време со мала до...

Локално и тоа особено во источните и југоисточните предели процесите ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ и застапени во форма на НЕВРЕМЕ, проследено со обилен пороен дожд, електрични празнења. силен ветер и услови за појава на град.

КРАТКОТРАЈНА НЕСТАБИЛНОСТ ВО ТЕКОТ НА НОЌТА НЕДЕЛА КОН ПОНЕДЕЛНИК – ПРЕТЕЖНО СТАБИЛНА И СУВА НАРЕДНА СЕДМИЦА!

Денес ќе имаме претежно стабилно и суво време, додека доцна попладне и навечер, како...