Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла.

Објавил: Рејхан Бајрами | 15 декември, 2019 9:50

Времето во Македонија: Сончево со мала до умерена облачност

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Времето денеска во земјата ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.

Максималната температура ќе биде од 10 до 16 степени, јави УХМР.

Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. 
Во главниот град Скопје, денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со магла претпладне.

Максималната температура ќе достигне до 11 степени. Сончево и релативно топло со мала до умерена облачност, ќе биде и во понеделник.

Претпладне по котлините ќе има појава на магла. Минималната температура ќе се спушти до 4-от степен, а масималната ќе достигне 12 степени.
И во вторник се очекува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност.

По одделни котлини ќе биде магливо и постудено. Утринската температура ќе се движи во интервал од -3 до 6, а дневната помеѓу 8 – 17 степени Целзиуови, информира УХМР.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

По котлините и долж Повардарието во текот на денот ќе има магла и ниска облачност, во останатите делови ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во југоисточните делови ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 0 до 9 степени.

Магливо и облачно: Ништо од јануарскиот снег!

Времето денеска во Македонија ќе биде магливо со температури од 9 степени. По котлините...

Бојан Јовановски никој не го ферма додека не умре еден ден, тврди неговиот адвокат Сашо Дуковски, кој во изјава за „А1он“ вели дека здравствената состојба на првообвинетиот во „Рекет“ секојдневно се влошува. Дуковски останува на тоа дека во затворот не може да се спроведе хигиено-диететски режим, кој го препорачуваат докторите.

„Боки 13 треба да умре за некој да го сфати сериозно“

– Треба да умре, за некој да го сфати сериозно мојот клиент, вака изјави адокатот...

Утре времето ќе биде променливо облачно, а попладне со локален слаб дожд, на планините слаб снег. Ќе дува умерен северозападен ветер. Минимална температура ќе биде во интервал од минус седум до два степена, а максималната од пет до до 12 Целзиусови степени.

УХМР најави снег – еве какво време не очекува викеднов

Времето наутро ќе биде ведро и студено, а преку денот сончево и тивко со услови за појава...