Попладне се можни врнежи во Скопје и околината, додека пак во другите делови е можен ветар од западен правец.

Објавил: Сара Фемина | 7 септември, 2019 10:43

ВРНЕЖИ ВО МАКЕДОНИЈА СО ТЕМПЕРАТУРИ ДО 30 СТЕПЕНИ!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

По вчерашните врнежи кои ја зафатија земјава, нестабилно време се очекува и денеска.

Прогнозите покажуваат дека денеска во Македонија максималните темератури ќе се искачат до 30 степени, додека пак минималните ќе бидат 16 степени.

Во главниот град Скопје денес времето ќе се задржи променливо и суво, на места со пороен дожд и грмежи.

Попладне се можни врнежи во околината, додека пак во другите делови е можен ветар од западен правец.

Наредните денови не очекува слично време со можни врнежи од дожд и температури до 33 от степен.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

Утре и тоа особено претпладнето врнежи ќе има во најголем дел од државава, на ниските места ќе има врнежи од дожд, на повисоките места и на планините врнежите ќе бидат од снег.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Од утре дожд и снег низ цела држава

До крајот на денов облачноста постепено ќе се зголемува а особено навечер и во текот...

Во среда локално ќе има повеќе облачност во текот на денот, во вечерните часови на запад ќе има услови за повремен локален дожд и снег на планините.

ПРЕСВРТ НА ВРЕМЕТО: Студен и влажен бран се движи кон Македонија

До крајот на денов ќе имаме сончево и натпросечно топло време, ќе дува слаб до умерен...

Ова е денот за кој се обврзав пред моите соработници, пред партијата кон која три години тие истите водат прогон. Пред народот кон кој сакаат да го избришат.

МИЦКОСКИ: Ова се три години на свиткана кичма, сменето име, избришан идентитет

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски попладнево на прес-конференција изјави дека...