Пукањето се случи во областа Орегон, популарна меѓу туристи и локални жители, полна со ресторани и кафулиња.

Објавил: Перо Милчин | 4 август, 2019 11:07

ВТОР МАСАКР ВО АМЕРИКА: 10 ЛИЦА УБИЕНИ,16 ПОВРЕДЕНИ ВО ПУКАЊЕ ВО ДЕЈТОН!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Во американскиот град Дејтон се случи вооружен инцидент во кој загинаа најмалку 10 луѓе, јавуваат американските медиуми.

Како што пишуваат американските медиуми во инцидентот се повредени 16 лица. Пукањето се случи во областа Орегон, популарна меѓу туристи и локални жители, полна со ресторани и кафулиња.

Пукањето се случи во областа Орегон, популарна меѓу туристи и локални жители, полна со ресторани и кафулиња.

Прелиминарните извештаи велат дека убиецот е неутрализиран од страна на полицијата и е во притвор или е мртов.

Вчера исто така се случи крвав масакр, кога најмалку 20 лица беа убиени, а 26 се повредени во вооружениот напад во трговскиот центар во градот Ел Пасо, во сојузната американска држава Текас, а напаѓачот беше уапсен.

Американската полиција соопшти дека убиствата најверојатно се извршени поради омраза.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Инциденти

Сириската воздушна одбрана се обиде да го одбие нападот на Израел во близина на Дамаск, објави Ројтерс.

ХОРОР ЛЕТ: Авион со 172 патници за малку срушен во Сирија – Принудно слета во руската база

Воздушната одбрана на Сирија скоро го погоди авионот Ербас 320 со 172 патници, кој веднаш...

- Светот сега е побезбедно место за живеење. Ние ќе продолжиме да ги заштитуваме американските граѓани со елиминација на терористите кои сакаат да ни наштетат “, рече Трамп.

Убиен водaчот на Ал Каеда: ТРАМП- Светот е сега посигурно место за живеење(ВИДЕО)

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека американските сили го убиле Касим...