Сигурен сум дека се ќе биде добро затоа што Вучиќ е тврдоглав и јак, а не поради што ги слуша докторите, рече Вулин.

Објавил: Сара Фемина | 16 ноември, 2019 11:30

ВУЛИН: Верувам дека Вучиќ ќе биде добро, тој е ЈАК И ХРАБАР ЧОВЕК!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Министерот за Одбрана на Република Србија, Александар Вулин изјави денеска дека е сигурен дека претседателот Вучиќ ќе биде добро.

-Сигурен сум дека се ќе биде добро затоа што Вучиќ е тврдоглав и јак, а не поради што ги слуша докторите, рече Вулин.

На прашањето за здравствената состојба на претседателот, Вулин рече дека Вучиќ е многу храбар човек, но рече исто така дека не води грижа за своето здравје.

Многу работи а премалку спие, малку се одмара. Сите ние кои соработуваме со него и кои сме негови пријатели, а најпрво неговото семејство,  сакаме Вучиќ да води повеќе грижа за себе и за здравјето, но тој едноставно е таков човек, рече Вулин за Курир.рс.

Вучиќ бара помош само кога мора.

Српскиот претседател вчера беше примен на Воено-медицинската академија во Белград поради проблеми со срцето, соопшти Генералниот секретаријат на Претседателот на Србија, а веста рано наутро ја објавија сите српски медиуми.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Како на пример, Путин навел неодамна во резулуцијата на Европскиот парламент, која како што ја оцени, ставена е на исто ниво на нацистичките агресори и Советскиот сојуз, пренесуваат Итар Тас.

ПУТИН ВЕЛИ ДЕКА МЕЃУНАРОДНИТЕ ИСНТИТУЦИИ ФАЛСИФИКУВААТ ИСТОРИЈА: ЕП ги стави на исто ниво нацистите и СССР

Рускиот претседател Владимир Путин изјавил вчера дека обидите за искривување на историската...

Тој додаде дека Италија инсистира да има позитивна одлука за почеток на преговорите за двете земји. – Италија инсистира на потребата за позитивна одлука за двете земји и закажување датум за повикување на првата меѓувладина конференција, исто така и да се додели мандат на Комисијата да ја подготви рамката за преговори.

Мајо: Италија ги поддржува Албанија и Македонија на европскиот пат

Италијанскиот министер за надворешни работи и меѓународна соработка, Луиџи ди Мајо...

Имено Вучиќ упати порака до македонската Влада и рече дека треба да си ја гледа својата работа. Тој упати порака и до Србите во Македонија.

Вучиќ: Со бојкотот на нобеловецот Хандке, македонската влада покажа на Србите за кого да гласаат

Претседателот на Србија Александар Вучиќ, на социјалните мрежи го коментираше бојкотот...

Тие кои што останаа во државните болници мораат на вечер да возат такси да преживеат, вели Алексеј.

РУСКИТЕ ХИРУРЗИ ОПЕРИРААТ ДУРИ 12 ЧАСА, а навечер возат такси да преживеат: Нема да верувате колку им изнесува просечната плата!

Дванаесет часа руските лекари оперираат луѓе, а доцна во ноќта возат такси да ги прехранат...