,Додека сум жив, нема да има преодни влади, туку само влада на народот, народот ќе одлучува кој ќе биде влада.

Објавил: Перо Милчин | 1 септември, 2019 16:18

ВУЧИЌ: “Во Србија нема да има никаков БОКИ 13 и криминалци кој ќе кажуваат кој ќе биде на власт”

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Српскиот Претседател Александар Вучиќ на денешната партиска седница рече дека додека е жив во Србија нема да одредуваат криминалци кој ќе биде на власт и дека во Србија нема да има никаков Боки 13“.

,Додека сум жив, нема да има преодни влади, туку само влада на народот, народот ќе одлучува кој ќе биде влада. Додека сум жив нема да одредуваат криминалци кој ќе биде на власт, овде нема да има никаков Боки 13“-рече Вучиќ .

Овој дел од говорот на Вучиќ е на 51 минута од неговото излагање.

Преку ноќ се обединија Бошко Обрадовиќ и Чедомир Јовановиќ. Ми велат со нашето мнозинство да изгласаме техничка влада како што беше пример во Македонија, е тој филм нема да го гледате, рече српскиот претседател Александар Вучиќ.

,,Нема странци да ни одредуваат кој ќе биде на власт. Тоа нема да може. Вие странци сте добредојдени. Но, не да ми ја уривате владата. Овде владее народ. Затоа-море сиктер“-рече српскиот претседател.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Директорот на СЗО, Тедрос и директорот на СЗО за итни програми Мајк Рајан ги повикаа сите нации строго да ги спроведат здравствените мерки како што се носење маски, физичко растојание, миење на рацете и тестирање.

СЗО: И покрај сите напори, во моментов нема спасоносна вакцина против коронавирусот!

И покрај сите обиди кои ги прават научниците за да создадат ефективна вакцина против...

На четврто место е Русија со 850.870 заболени, на петто место Јужноафриканската Република – 503.290 случаи, потоа Мексико – 424.637 и Перу со 407.492 инфицирани лица.

СЗО: За еден ден рекордни 262.929 новозаболени од Ковид-19 во светот

Светска здравствена организација (СЗО) синоќа соопшти дека во изминатите 24 часа потврдени...

Според информациите на дописничката на МИА од Атина, веројатно е дека ќе се обнови и продолжи друга министерска одлука што се однесува на забрана за влез во Грција на државјани од трети земји, а ќе важи во следните две седмици.

НИШТО ОД ПАТУВАЊЕ ВО ГРЦИЈА: Границите затворени до 15 август

Одлуката на Грција за привремено ограничување на сите авионски, железнички и копнени...

Лекарот и професор за инфективни болести Бјорн Олсен рече дека Шведска би можела да избегне многу негативни последици доколку беа превземени посилни рестрикции многу порано, вклучително и карантин за патниците кои се враќаат во земјата, претходна блокада и препорака да се носат маски.

КАКОВ ШВЕДСКИ МОДЕЛ, СЕТО ТОА Е ИЗМИСЛЕНО ОД СЕКТА: Познат доктор открива зошто во оваа земја има најголем број на смртни случаи од Ковид-19 !

Еден од најгласните критичари на Шведска за националната стратегија за борба против...