Ќе присуствува и на ручек организиран од францускиот претседател!

Објавил: Мирко Бачиќ | 31 јануари, 2021 17:42

ВУЧИЌ ЗАМИНА ВО ПАРИЗ: Средба со Макрон и свечен ручек

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Српскиот претседател Александар Вучиќ во понеделник, 1 февруари, ќе престојува во работна посета на Франција.

Како што беше соопштено од неговиот кабинет, Вучиќ во Париз ќе се сретне со претседателот на Франција, Емануел Макрон.

Ќе присуствува и на ручек организиран од францускиот претседател!

Денеска пред заминивањето во Париз, српскиот претседател се огласи на инстаграм!

На пат кон Париз. Не очекуваат важни разговори за Србија и теми од Косово и Метохија, европскиот пат на Србија и изградбата на метрото во Белград. Да живее српско-француско пријателство – напиша Вучиќ.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Србија

Како што наведе во продолжение, негативен ПЦР тест за влез во Србија не им е потребен на државјани на Мини Шенген – Северна Македонија, Албанија, плус Унгарија и Бугарија!

Македонските државјани можат да патуваат во Србија без ПЦР тест

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, денес изјави дека не е точна информацијата дека...

Според него, 200 реакции се однесувале на вакцината „Фајзер“, 224 на „Синофарм“, 118 на руската, а во два случаи не било дефинирано која вакцина била аплицирана.

ВО СРБИЈА 626 СЛУЧАИ НА НЕСАКАНИ РЕАКЦИИ ПО ВАКЦИНАЦИЈАТА

Во Србија пријавени се вкупно 626 случаи на несакани реакции по вакцинацијата против...

Според српските медиуми деталите од убиствата се толку монструозни, како да ги извршувале по примерот на касапите од Исламската држава.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Прикажани обезглавени тела со траги на тортура и малтретирање, дело на групата на Беливук

По седницата на Советот за национална безбедност, претседателот на Србија, Александар...