„Поради Уставот ... Ако не го направив тоа, немаше да имаме ниту четвртина од проблемот“.

Објавил: Катерина Крстиќ | 25 март, 2020 15:05

ВУЧИЌ ЗА БОРБАТА СО КОРОНАВИРУСОТ- Направив само една грешка, да не беше тоа ќе имавме 4 пати помал проблем

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, рече дека направил само една грешка за време на борбата со корона вирусот.

„Јас направив само една грешка“, рече Вучиќ, а потоа додаде:

„Поради Уставот … Ако не го направив тоа, немаше да имаме ниту четвртина од проблемот“.

Вучиќ потоа откри која е грешката:

„Ние ги пуштаме сите наши луѓе назад во земјата“.

„СРБИЈА Е ДОБРА ЗА СИТЕ САМО КОГА Е ТЕШКО:

Претседателот на Србија на крајот  потсети каде сите авиони на Ер Србија тргнаа кон српските граѓани, двапати во Париз, Амстердам, Москва, Доха, Истанбул …

“Ги молам како Бог тие луѓе за дисциплина. Покажавме колку е голема Србија, затоа што Србија е добра за секого само кога е тешко. Затоа е единствената, нашата татковина”, заклучи Александар Вучиќ.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Балкан

Тој рече дека од Косово чекаат многу тешки работи, на есен и она што треба да го направат е најпрво да се посветат на економијата, потенцирајќи дека треба да се работи понапорно, граѓаните да бидат поисцрпни, за да може да се преживее.

ВУЧИЌ: Ветувам, Србија ќе има подобри резултати од останатите држави!

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вети и покрај тешките работи што ја очекуваат...

Имено тој пред неколку дена во своето гостување на ТВ Прва истакна дека луѓето не треба да паничат и непотребно да се тестираат затоа што создаваат ризик да се заразат.

НЕСТОРОВИЌ: ДУРИ И ПОЗИТИВНИОТ ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС НЕ Е СЕКОГАШ ПОКАЗАТЕЛ ДАЛИ СТЕ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД 19!

Уште од самиот почеток на пандемијата со Ковид 19, познатиот Српски пулмолог Бранимир...

За разлика од ситуацијата во текот на март и април, кога таквите пациенти спорадично се пријавиле на лекар, сега има повеќе од нив со потешка клиничка слика. Соговорниците за Курир посочуваат дека сите деца се добро, додека бремените жени успешно се породуваат и се во стабилна здравствена состојба.

АЛАРМАНТНО: Коронавирусот се повеќе ги напаѓа децата и бремените жени!

Вкупно околу 45 бебиња се лекуваат во Белград и Ниш, вклучувајќи новороденчиња. Коронавирусот...

Според телевизијата Star.gr, туристите дошле во Грција во саботата во група од 80 лица, а вчера мажот покажал симптоми што му се припишуваат на Ковид 19.

ОТИШЛЕ ВО ГРЦИЈА НА ОДМОР ПА ПОРАДИ КОРОНА ЗАВРШИЛЕ ВО БОЛНИЦА: Брачен пар од Србија на лечење, останатите патници во карантин!

Брачна двојка од Србија, која замина на одмор на грчкиот остров Евија, во моментот се...