Претседателот не ги сокрил солзите денес пред соработниците во кабинетот.

Објавил: Сара Фемина | 2 април, 2020 16:12

ВУЧИЌ СО СОЛЗИ ВО ОЧИТЕ: Почина најдобриот другар на Александар Вучиќ од КОРОНА (фото)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

БЕЛГРАД – Претседателот на Србија Александар Вучиќ денес ја прими тажната вест дека неговиот пријател од детството Владо Б. (45) починал од корона вирус. 

Како што дознава Курир.рс , претседателот не ги сокрил солзите денес пред соработниците во кабинетот.

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денес ја прими тажната вест дека неговиот пријател од детството Владо Б. (45) починал од коронарен вирус. Фото: Курир.рс

Во изминатите 24 часа во Србија од тестирани 637 лица потврдени се уште 111 нови случаи на заразени со коронавирусот, со што вкупниот број на заразени се искачи на 1171 лице, соопштено е на сајтот Ковид19.рс на министерството за здравство.

До денес во националната референтна лаболотирија на Инстиутот Торлак, тестирани се вкупно 5008 лица кои ги исполнувале критериумите на дефиниција на случајот.

Редовната владина прес конференција во 15 часот беше одложена, а за во 18 часот по седницата на кризните штабови најавено е обраќање на јавноста на претседателот Александар Вучиќ.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од InMemoriam

Премиерот Киријакос Мицотакис му оддаде почит на Кремастинос, изјавувајќи дека светот на науката и политиката го изгуби водечкиот член.

ПОЗНАТ ЛЕКАР ОД ГРЦИЈА ПОЧИНА ОД КОРОНА: Поранешниот министер за здравје ја изгуби битката со корона вирусот!

Заменик-претседателот на парламентот и поранешен грчки министер за здравство Димитрис...

Од 16 јули 1979 година Хусеин ги презема функциите претседател и премиер на Ирак, а во август истата година издава наредба за егзекуција на околу 400 членови на БААС.

Садам Хусеин беше осуден на смрт со бесење: На денешен ден е роден човекот кој беше страв и трепет за светот!

Садам Хусеин е роден на 28 април 1937 година во сунитско семејство во селото Уџе, во близина...

После еден месец борба против новиот вирус корона, почина доктор Драган Војводиќ, специјалист на интерна медицина, специјалист нефролог.

Почина Доктор Драган Војводиќ: Се бореше со КОРОНА ВИРУСОТ, но не издржа!

После еден месец борба против новиот вирус корона, почина доктор Драган Војводиќ, специјалист...