Сонот на сите генерации наназад конечно се оствари, па одбојкарите конечно ќе имаат можност да се надигруваат со најдобрите европски селекции.

Објавил: Перо Милчин | 10 јануари, 2019 15:34

Вчера ечеше “МАКЕДОНИЈО ТИ СИ БИСЕР БАЛКАНСКИ”

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Македонската одбојкарска репрезентација дочека да игра на Европско првенство. Со победата од 3-0 против Унгарија наесен ќе биде во друштво на најдобрите европски репрезентации.

Среќата конечно им се насмевна на нашите одбојкари и тоа на домашен терен под Кале. Публиката цело време навиваше а на крајот заедно со солзи во очите ја запеаја „Бисер балкански“.

По кошаркарите, ракометарите, младите фудбалери и одбојкарите ќе почустуваат како е да се биде дел од европски шампионат. Секоја чест, заслужија да се радуваат на успехот што го постигнаа.

Сонот на сите генерации наназад конечно се оствари, па одбојкарите конечно ќе имаат можност да се надигруваат со најдобрите европски селекции.
31-то Европско одбојкарско првенство ќе се одржува во четири земји, Словенија, Холандија, Белгија и Франција каде ќе се игра и завршницата, а во периодот од 13 до 29 септември.

*Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

Улиците по кои ќе се движи претседателот ќе бидат затворени, шахтите заварени, а на зградите ќе има руски снајперисти, додека граѓаните ќе им биде наредено да не излегуваат на терасите,

Путин пристигнува во Србија со 250 руски обезбедувачи и снајперисти

Улиците по кои ќе поминува Рускиот претседател ќе бидат затворени, шахтите заварени,...

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва обезбеди историски пласман на Европското првенство.

РАДУВАЈ СЕ МАКЕДОНИЈО : Македонските одбојкари за прв пат во историјата се пласираа на Европско Првенство

Македонската одбојкарска репрезентација испиша голема историја, откако вечерва за...