Во истиот овој период, поради возбудата, нејзината физичка појава е уште попривлечна од претходно, а тоа објаснува и зошто се појавуваат нови додворувачи.

Објавил: Сара Фемина | 27 јануари, 2019 14:36

Вљубувањето го менува телото на жените

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Во нејзиното тело, кога сфаќа дека е вљубена, почнува да се продуцира специфичен протеин наречен интерферон, кој вообичаено се лачи кога телото треба да се бори против вируси.

Протеинот наречен интерфон, ги прави жените многу посилни и поенергични, па затоа свежо вљубената жена може со ноќи да не спие од возбуда, а да јаде сосема малку и повторно да биде енергична и продуктивна.
Во истиот период, поради големата возбуда, нејзината физичка појава е уште попривлечна и по атрактивна од претходно, а тоа објаснува и зошто се појавуваат нови додворувачи токму во моментот кога таа се вљубила во некого.

Поради активноста, енергијата и чувството на вљубеност, жената речиси и заборава да јаде, па набрзина може да изгуби и по некој килограм и да забележи дека облеката ѝ е малку поширока по само 4-5 денови.
Кога се намалува нивото на овој протеин, или кога таа ќе почне да се стабилизира, тогаш доаѓа фазата во која сфаќа дека или ја нашла љубовта на животот или дека момчето, сепак, не би го избрала за партнер. 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Убавина

На гала настанот присуствуваа бројни личности од политичкиот и јавниот живот, меѓу кои сопругите на нашите познати политичари.

Елизабета Пендаровска и Зорица Заева во МОДНА КОМБИНАЦИЈА, на прославата на Денот на независноста!

Вчера во американската амбасада се славеше „Денот на независноста“. На гала настанот...

Изгледа Дадар беше горд што и покрај Фатиме Фетаи која му е редовен клиент во неговото студио, дојде на шминкање и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Катица Јанева го смени личниот опис кај шминкерот Дадар ?!

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, пред нејзиното гостување во емисијата...

Сите ние постојано велиме дека Македонија е прекрасна, но голем број од нас, всушност, не ја виделе таа убавина со свои очи. Погледнете дел од убавините на нашата земја.

Погледнете ги убавините на нашата мила Македонија

На убавините во Македонија никој не може да остане рамнодушен. Во оваа прекрасна земја...

Џвакањето мастики без шеќер, по оброците, ќе стимулира лачење на плунка, која има улога на природен детегрент и отстранува некои дамки од забите.

На овој начин се одржува белината на забите

Дали би се изненадиле кога би разбрале дека белото вино може да има полошо влијание...