Mодна ревија за лето 2019 во Мајами.

Објавил: admin@magazin | 17 јули, 2019 1:48

(ГАЛЕРИЈА) Костими за капење „Лето 2019“

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Времето на годишните одмори е во тек, а во Мајами деновиве се одржа модна ревија на костими за капење „Лето 2019“.

На овој прекрасен начин може да се опише модната ревија за лето 2019 во Мајами.

Ви нудиме неколку предлози од модната ревија за лето 2019 во Мајами, како да ја приспособите вашата фигура и да изберете костими што ќе ги истакнат вашите облини, но и ќе ги прикријат вашите недостатоци.

Девојки што имаат кратки нозе и широки колкови ќе можат да ги прикријат и да ја издолжат својата прекрасна фигура, доколку носат костими чиј долен дел е со многу висок струк. Исто така, секогаш во предност црни едноделни костими – тие знаат да направат чудо и од вас да создадат прекрасна и убава морска сирена.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Женска

Станува збор за модел потпишан од познатиот британски дизајнер Стела Мекартни, а Кејт прв пат се виде во него во 2011 година, потоа три години подоцна, а потоа и во 2016 година.

МОДЕН ТРЕНД: Синиот „обичен“ фустан на Кејт Миделтон што не престанува да го носи (ФОТО)

Кралската сина боја и прилега совршено и таа тоа го покажа неколку пати досега. Она...

Првата дама на Америка имаше посебен стајлинг за овој посебен повод. Со црно елегантно сако на Долче и Габана, го коминираше здолништето со црна боја од истиот познат бренд.

ТАА ЕДНОСТАВНО НИКОГАШ НЕ ГРЕШИ: Моќно издание на Меланија Трамп од кој ќе ви застане здивот(ФОТО)

Првата дама на Америка веќе некое време ја има титулата кралица на елеганцијата. Меланија...

Првата дама на САД, ги засени присутните со елегантен црн фустан кој ги означи и истакна нејзините совршени облини.

Ова е 74 годишната мајка на Меланија Трамп: Од елеганциите на двете дами ќе ви застане здивот(фото)

Сопругата на актуелниот американски претседател, Меланија Трамп блескаше на божиќната...

Меган Маркл е единствената претставничка на кралското семејство која годинава е во Топ 10 највлијателни стилски икони, додека Кејт Мидлтон е рангирана на 11. позиција.

МОЌНА ЖЕНА: Меган Маркл е прогласена за највлијателна модна личност за 2019-та

Што и да облече војвотката од Сасекс, Меган Маркл, инстантно се распродава! Ова е еден...