Поточно, тие слетаа во Хамбург на аеродромот Ердинг.

Објавил: Рејхан Бајрами | 21 март, 2020 20:55

ГЕРМАНИЈА ВО ПАНИКА: 70.000 американски војници слетаа во Хамбург- тенкови на сите страни!

Фото/Текст извор: ©kurir.rs магазин.мк

Според некои проценки, околу 70.000 американски војници слетале во Германија.

Поточно, тие слетаа во Хамбург на аеродромот Ердинг.

Она што може да се слушне во коментарите што кружат на социјалните мрежи е дека Германците се малку збунети.

Некои од нив се погодени од паника, а сите се прашуваат зошто десетици илјади американски трупи со оклопни возила доаѓаат во својата земја. Тие изјавуваат дека не станува збор за тајна операција.

Единствено што може да се наметне како можен одговор е тоа што можеби се подготвуваат за вежбата „ДЕФЕНДЕР – Европа 20“.

Сепак, Германците беа јасно загрижени за бројот на американски трупи, бидејќи планот за вежбање бара од САД да учествуваат со не повеќе од 20.000 војници.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Охрабрувачки примери доаѓаат од сите страни на светот - оваа 95-годишна ќена од Швајцарија е сместена во болница дури и една недела била на интензивна нега, таа одбила респиратор, но сепак успеала да се опорави.

ИСПОВЕД НА ПАЦИЕНТИ КОИ ГО ПОБЕДИЈА КОРОНАВИРУСОТ: Бев сосема здрав, а за неколку часа завршив на интензивна нега!

Бројот на пациенти излечени од коронавирус ширум светот се зголемува. Но, приказните...

Во нормални времиња, кинеското производство на маски ги задоволува половина од потребите на светот, што претставува околу 14,5 милијарди од сите видови на заштитни маски годишно, а доколку, со такви капацитети, Кина мораше да брза да купи маски од Турција, требаше да се очекуваат претпазливи реакции и повнимателни влади. Само Индија одговори со забрана за извоз на сите видови заштитни маски, нараквици и друга заштитна болничка опрема.

Никој не ја сфати сериозно оваа вест- Еве зошто коронавирусот толку јако ги погоди Европа и Сад!

На 31 јануари 2020 година, турската новинска агенција „Анадолу“ објави дека Кина нарачала...

Портпаролот на коалицијата тврди дека нивните сили нападнале експерти од Иранската револуционерна гарда (ИРГЦ), чии членови се распоредени во Јемен.

Саудиска Арабија ги бомбардираше иранските сили!

Полковникот Турки ал-Малики, портпарол на силите на Арапската коалиција, рече дека...

На овој необичен карантин се решија седум работници кои се вратиле во областа Пурули, Западен Бенгал, бидејќи нивните домови биле преполни.

Како да се изолирате во земја од 1,3 милијарди граѓани: Индијци направија КАРАНТИН НА ДРВО(видео)

Во земја со 1,3 милијарди луѓе, неверојатно е тешко да се придржуваат до мерки за изолација...