Како и да е, го повикувам Миленко барем еднаш да се потруди да докаже една од своите бедни измислици за мене.

Објавил: Сара Фемина | 13 декември, 2019 17:15

ГЕРОСКИ НАЈАВИ НОВА БОМБА: Во јануари ќе ве газам со нова тура приказни – мамичето мамино клеветничко!

Фото/Текст извор: ©плус инфо

Хајката против мене се засилува. Тоа покажува колку власта е ослабена, а Заев нервозен. И колку одбраната на Катица Јанева и на Бојан Јовановски во аферата “Рекет” стои на стаклени нозе. Гомнојадец до гомнојадец. Сите ќе се вадат на метафорично лудило, на емотивен занес, на непресметливост… И на “јавниот интерес”, се разбира, пишува во најновата колумна новинарот Бранко Героски.

Желбата лично да ме дискредитираат нивните апологети, со еден куп клевети и измислици, ги здружи пропагандистите на СДСМ и Миленко Неделковски.

Уште еднаш се докажа дека баграта не познава идеолошки и партиски разлики. Кога е зима, куче и маче спијат заедно…

Кон толкувањата на снимените монолози на Орце Камчев, во кои јас сум спомнат како “бомбаш во најава” (без никаква основа, се разбира), се приклучи и Миленко. Во текст на порталот Дудинка, тој тврди:

“…Врбуван соработник на бугарските тајни полициски и разузнавачки служби, за сума од 25.000 евра во кеш исплатени во Скопје, Бранко Геровски ја одработил бугарската агенда. Односно, бугарската освета на Бојко Борисов кон Зоран Заев, затоа што не му беше овозможено да купи сериозен пакет акции во Комерцијална кај Хари Костов”.

Го повикувам Миленко барем еднаш да се потруди да докаже една од своите бедни измислици за мене. Еве, нека докаже дека сум бил врбуван од бугарските служби, пишува Героски.

Бреј! Не би ме чудело некој наскоро да почне да тврди дека сум бил соработник и на српската тајна служба. Грчки платеник и шиптарољубец сум од поодамна. И што ли уште не… Лудилово крај нема.

Како и да е, го повикувам Миленко барем еднаш да се потруди да докаже една од своите бедни измислици за мене. Еве, нека докаже дека сум бил врбуван од бугарските служби. Нека докаже дека ми се исплатени 25.000 евра кеш во Скопје (прифаќам и доказ за 2,5 евра кеш).

И нека докаже каква врска имам јас со таа негова приказна за Бојко Борисов и за Хари Костов. Конечно, нека докаже дека Земјата е рамна плоча, белким тоа е полесно за докажување…
После толку лопати лајна изедени деновиве за мене, од сдсмовските пропагандистички психопати, па сè до овие малоумни измислици на Миленко, редно е некој да се обиде да изнесе некаков конкретен доказ, или да оформи некакво основано сомневање, па да си се видиме на суд, ко луѓе.
Вака, нема кого да тужиш.

Гомнојадец до гомнојадец. Сите ќе се вадат на метафорично лудило, на емотивен занес, на непресметливост… И на “јавниот интерес”, се разбира.
Нема друго чаре. Чекам да се долајат песовиве, па да се фатам и јас за работа. И како беше она…

Ах да! Дагау, мамичето мамино клеветничко!
Нема веќе милост за баграта! Се сеќавате како ве газев во јуни годинава? Се сеќавате на оние шокантни, кодирани, но вистинити приказни? Е па спремајте се за нова тура, другарчиња. Некаде во почетокот на јануари.
Дагау!!!

ПС. Слушнав кој би можел да биде најверојатниот снимач на средбата на расклештениот Камчев со друштвото во Бугарија. Шокиран сум! Ако е навистина тој.

Очекувам да ми се јави и да ми каже дека не е…

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Колумна

Да биде полошо од тоа, елитната институција што требаше да биде spiritius movens на едно такво разбирање на концептот „правда и мир“ (СЈО), се покажа како легло на криминалот и на корупцијата.

ГЕРОСКИ: Срамниот процес на лустрација, спроведен во владеењето на Груевски мора да се поништи

Сѐ додека не сфатиме дека правото е систем на јасно дефинирани и цврсто кодирани правила...

Зоран Заев не е веќе премиер, и никогаш повеќе нема да биде. Кулата од корупција му се распаѓа. Бидејќи бев дома за празниците имав две средби со некои доскора блиски до Фамилијата кои со душа ми објаснуваа дека не сакале, ама морале да соработуваат и прават работи кои по своја воља не би ги правеле.

ЛАТАС: ДРУЖЕ ЗАЕВ, цела фамилија ве решава со едно пушење џоинт

Кој мисли дека Фамилијата на З.З. ќе пропушти да земе барем 50 од 188 милиони измислена...

Не се лутам никому, но не им заборавам на ороводците на тој пуч. Особено не на нарачателот. Сакам јасно да им порачам дека на никого од тие што мислеле дека ми “давале” слобода, не му должам ништо. Тие што вложија пари, се офајдија Тие што вложија труд заедно со мене, ене ги работат и имаат високи плати, кои лично јас ги “избоксував”. Тие што ме поддржуваа морално и политички, печалеа и ене ги на власт, среќни и задоволни, си ги товарат камилите.

ГЕРОСКИ ДОБИВА СМРТНИ ЗАКАНИ: Сам си ја земам слободата, џабе ми се закануваат со банкини и опасни свиоци

Никогаш не сум бил толку често и толку бедно клеветен и навредуван како овие три години....

Она што е актуелно деновиве не е оставката на Муртинецот туку повторното акуализирање на синонимот сончоглед, облекување на нов дрес и палење на стариот.

ВАСКО БЕЛЕСКИ: ВРЕМЕ Е ДА СЕ ПРЕКИНЕ СО ТРАДИЦИИТЕ, ЈАС ТЕБЕ ТИ МЕНЕ, ЛЕПИ ПЛАКАТ ДОБИЈ РАБОТА

Васко Белески на својата фејсбук страна напиша неколку свои видувања за случувањата...