За портфорлиото и биографијата на новата министерка, јас не можам ништо посериозно да истакнам и потенцирам, со што ќе кажам дека очекувам додадена вредност за работењето во Министерството за финансии или пак во буџетот.

Објавил: Сара Фемина | 5 септември, 2019 7:20

ГЕРОСКИ: “ОПОЗИЦИЈО со навредите кон Нина Ангеловска не добивате ништо, МИЦКОСКИ – ГУБИТЕ”

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Портфолиото и биографијата на новата министерка за финансии, Нина Ангеловска, според лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е показател дека таа ќе става само потписи за да ги исполнува желбите на премиерот Зоран Заев и вицепремиерот, Кочо Анѓушев. 

Новинарот Бранко Геровски на социјалните мрежи упати порака до ВМРО ДПМНЕ и порача дека со сексистичките навреди кон новата Министерка за финансии, Нина Ангеловска нема да добијат ништо. Тој му порача на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да командува остав.

Опозиционери, со сексистичките навреди на сметка на министерката Ангеловска не добивате ништо. ГУБИТЕ. Мицкоски, командувај остав, напиша Бранко Ггероски!

„Навистина не можам да се изначудам на нејзината храброст да биде потписник на желбите кои ќе ги имаат Заев и Анѓушев, а се со цел оваа политичка каста која ја понижи државата да остане подолго на власт, порача Мицкоски.

За портфорлиото и биографијата на новата министерка, јас не можам ништо посериозно да истакнам и потенцирам, со што ќе кажам дека очекувам додадена вредност за работењето во Министерството за финансии или пак во буџетот. Сосема спротивно. Доколку до сега не и било јасно, очекувам да и стане набргу јасно тоа каков апологет треба да биде во периодот кој следува, кога ќе треба да стави потпис на оној проект за изградба на Клинички центар од половина милијарда евра, а потоа сето останато што следи, вклучувајќи и издавањето на еврообврзниците. Предизвиците за кои сум убеден дека нема да имаме брилијантни решенија, туку само потпис на штетните политики на Зоран Заев и Кочо Анѓуев ќе бидат секојдневние во Министерството за финансии“, вели Христијан Мицкоски.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Вчера, Хрватска 1 заразен, Словенија 1 заразен, Црна Гора нула заразени. Ние вчера 37 заразени, денес 23 заразени. Бројките се незгодна ствар, коментира актерот Сашо Тасевски.

Тасевски повторно удри по власта: Вие сте неспособни, немате авторитет ни до Чаир!

Познатиот македонски актер, и поранешен директор на Драмскиот театар Скопје, Сашо...

Инаку сега, шега на страна ,,БРАКОТ,, на реисот Сулејман Реџепи e присилен! Една од причините за овој  ,,брак,, e понижување пред Бајрам, што е и направено...

Буревесник: РЕИСОТ РЕЏЕПИ БИЛ ПРИСИЛЕН НА БРАК ГО МЛАДАТА ЕМИНЕ?

Новинарот Зоран Божиновски, новинар и уредник на Буревесник, вчера на својот официјален...

Одамна немам просведочено цинизам и арогантност на прес-конференција кон новинарски прашања, како денеска на пресот на министрите Ангеловска и Бектеши, особено од министерката за финансии.

Јаневски: Министерката Ангеловска е арогантна и цинична кој се потсмева на прашања од новинарите!

Одамна немам просведочено цинизам и арогантност на прес-конференција кон новинарски...

Со години забрануваше внесување на знамето од Кутлеш во манастирот Бигорски.

Неделковски: Отец Партениј е НЕДОСТОЕН- со години забрануваше внесување на знамето од Кутлеш во манастирот Бигорски

Игуменот на Бигорската Обител, отец Партениј е новиот епископ на Македонската Православна...