Додевски на првенството што се одржува во хелсинборг, славеше убедливи победи над Германецот, Азат Манукјан со 30-13, како и хрватскиот претставник Матија Ружиќ кого го победи со 26-6.

Објавил: Весна Петровска | 9 септември, 2019 16:41

ГЕСТ ЗА ПАМЕТЕЊЕ: Пилотот во авионот му честиташе на Филип Додевски бронзен медал на ЕП во олимписко таеквондо

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Вчера на Европското првенство до 21 година во таеквондо, нашиот репрезентативец Филип Додевски го освои бронзениот медал.

Додевски на првенството што се одржува во хелсинборг, славеше убедливи победи над Германецот, Азат Манукјан со 30-13, како и хрватскиот претставник Матија Ружиќ кого го победи со 26-6.

Филип враќајки накај дома доби неверојатно изненадување, прво беше поздравен од екипажот на авионот, а пдооцна и од пилотот.

-Ти благодарам Филип што така добро не претстави и Македонија на ова првенство, па затоа од екипажот на овој лет ќе си добиеш мал поклон, рече пилотот.

Во продолжение можете да слушнете како изгледаше сето тоа.

 

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Од една страна, гледајќи го неговиот талент, многумина го охрабруваа да го направи првиот чекор, а кога го стори тоа, многумина мислеа дека тој почнал да се умислува дека е  „ѕвезда“ и затоа повеќе нема да пее по кафеани.

Jас сум роден во Сараево, а таму никој не смееше да каже една работа- искрена исповед на Харис Џиновиќ

Харис Џиновиќ се потсети на своите почетоци, и неодамна во една емисија објасни дека...

Поточно, на пејачот му треба повеќе труд и време за да ја врати функцијата на органите, но тој не се придржува кон терапијата и не редовно ги посетува лекарите.

ПРИЈАТЕЛ ОД ШВАЈЦАРИЈА МУ ДАВА БУБРЕГ НА ЛАЗИЌ ЌЕ МУ ПЛАТИ ЛЕКУВАЊЕ?! Дарко не ги слуша советите на докторите, неговата здравствена состојба е лоша!

Познатиот српски пејач Дарко Лазиќ ја одложи операцијата на бубрезите, кои скоро и...

Во шоуто „Еден на Еден“, кое ќе се емитува во недела, на Канал 5 од 18.30, Заев на Жаре му открил многу лични приказни, велат од Продукцијата.

ЗАЕВ НА ШМИНКАЊЕ: Имам две жени што ми помагаат дома

Поранешниот премиер Зоран Заев вели дека е азилант во Скопје и живее сам во премиерската...

Сестрата на пејачката, Душица Крумов, се смета за нејзина најголема поддршка и е директор на телевизијата Драгана.

Ова е родената сестра на Драгана Мирковиќ: Секогаш и беше најголема поддршка- погледнете како изгледа(ФОТО)

Драгана Мирковиќ е една од најпопуларните пејачки и никогаш не го истакнува нејзиниот...