Во описот на фотографијата  напиша: „Еден обичен понеделник“ со различни хаштагови, вклучувајќи го и „време за семејството “.

Објавил: Катерина Крстиќ | 17 февруари, 2020 18:12

ГИ ШОКИРАЛА ФАНОВИТЕ: Северина фатена во голема лага! Овој пат потврди дека не и цветаат рози!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Веќе со денови медиумите шпекулираат дека познатата хрватска пејачка,  Северина Којиќ се разведува од нејзиниот сегашен сопруг Игор Којиќ. Фановите не веруваат во тоа. Но, со овој потег на Северина Којиќ некако мислењата се поделени . Го помеша Северина, сегашноста и минатото.

Имено, Северина денес објави фотографија на својот профил на Инстаграм со нејзиниот сопруг Игор Којиќ, свекорот , познатиот фолк пејач,  Драган Којиќ Кеба и неговата сопруга Оља.

Во описот на фотографијата  напиша: „Еден обичен понеделник“ со различни хаштагови, вклучувајќи го и „време за семејството “.

Пред извесно време во медиумите излезе и веста дека Северина го избришала од социјалните мрежи нејзиниот свекор Кеба, што дополнително гизамисли фановите дека нешто сеслуќува со бракот на Северина и Игор.

Но кога ќе одите на профилот на Игор Којиќ – имате што да видите. Најверојатно станува збор за стара фотографија која ја споделила пејачката, само за да ги затвори устите на озборувачите.

На профилот на Игор Којиќ може да се види фотографија од неговата мајка, облечена во истата комбинација, во истиот ресторан, но фотографијата е поставена во септември 2018 година, когга го прославувале нејзиниот роденден.

Дека се работи за иста фотографија, а не за повторена модна комбинација на Оља, говори и  човекот во шарениот џемпер што седи зад нив а може да се види на двете фотографии.

Која е причината за оваа „игра“ се уште не е разјаснето, но тоа сигурно нема да ги увери фановите дека наводните приказни за распаѓање на нејзиниот брак се невистинити и дека во последно време во нејзиниот брак не цветаат рози.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Малку е познато на јавноста дека еден од српските најистакнати епидемиолози има некои други посебни таленти, имено д-р Кон не е само успешен епидемиолог, туку и одличен пејач.

Вака пее и свири познатиот српски епидемиолог КОН: Освен медицината ова е неговиот друг талент (видео)

Српскиот епидемиолог Предраг Кон секојдневно ја информира јавноста за состојбата...