Гостите на свадбата ги забавувале Хари Мата Хари, Милица Павловиќ, Александра Пријовиќ и Аца Пејовиќ.

Објавил: Сара Фемина | 22 септември, 2019 18:57

Гламурозна венчаница од 7.000 евра: Снаата од Мило Ѓукановиќ блескаше на свадбата-ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Претседателот на Црна Гора Мило Ѓукановиќ и неговата сопруга Лидија го оженија вчера синот единец во ексклузивното летувалиште Свети Стефан.

Избраничката на Блажо Џукановиќ е Милена Поповиќ од Зета. Како што пренесува српски Ало, таа на свадбата блескала во долга бела венчаница од неверојатни 7.000 евра со длабок шлиц, која ја истакнала нејзината витка линија.

На свадбата имало 400 гости, 200 од страната на невестата, 200 од кај младоженецот.

Секој гостин добил бела роза, која имала посебна симболика.

Гостите на свадбата ги забавувале Хари Мата Хари, Милица Павловиќ, Александра Пријовиќ и Аца Пејовиќ. Претседателот на Црна Гора Мило Ѓукановиќ беше еден од највеселите на свадбата на неговиот син Блажо која се одржа синоќа на Св.Стефан. 

Milena на свадбата блескала во долга бела венчаница од 7.000 евра со длабок шлиц, која ја истакнала нејзината витка фигура.

Мило Ѓукановиќ е поранешен претседател и премиер на Црна Гора. Џукановиќ отслужи три последователни мандати како премиер од 1991 до 1998 година ( 1991-1993, 1993-1996 и 1996-1998) , а беше и тогашен претседател од 1998 до 2002 година и повторно премиер во 2003год. до 2008 год. Иако при крајот на 2006год. тој одлучи да се повлече, во февруари 2008год. се врати на функција како премиер. Неговата коалиција победи на изборите во 2009год. со целосно мнозинство обезбедувајќи го шестиот мандат. Тој се повлече од функција како премиер во декември 2010год.

Џукановиќ е исто така долгогодишен претседател на Демократската партија на социјалистите на Црна Гора, првенствено црногорска бранша на Југословенската комунистичка партија, која ја води Црна Гора од воведувањето на повеќепартискиот систем.

Тој е контроверзен поради неговата улога во деведесетите години и поради постојаното високо ниво на влијателност во политичкиот живот на Црна Гора. Кога Џукановиќ на млади години се појави на политичката сцена беше близок соработник на Слободан Милошевич.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Стил

Веста за нејзината трансформација ја сподели нејзиниот долгогодишен стилист Драган Гоцев- Даци, од Струмица.

ЗОРИЦА ЗАЕВА НЕ Е ПОВЕЌЕ ЦРНОКОСА: После долги години ја смени бојата на својата коса(ФОТО)

Зорица Заева, сопругата на лидерот на СДСМ, конечно реши да ја смени бојата на својата...

Имотот има осум спални соби, десет бањи, отворен базен и скара, домашно кино, танц студио и друго.

ЌЕ ВИ ЗАСТАНЕ ЗДИВОТ: Еве како изгледа луксузната вила во која ќе живеат Хари и Меган(ФОТО)

Меган Маркл и принцот Хари се иселиле од Велика Британија, а сега се објавени фотографии...

Минатата година тој се најде на осмото место на списокот „Форбс“ на најмоќните луѓе во светот.

Запознајте го еден од најмоќните лидери во светот: Пребогат наследник, реформатор а има само 34 години!

Апсењето на тројца членови на кралското семејство во Саудиска Арабија за наводно предавство...

Соработникот на Меланија Трамп откри љубопитни и многу лични детали за првата дама на САД. Мордечај Елвау работи со убавата Словенка веќе 13 години.

„Железна дама“ само пред камери – тој ги раскажа сите ИНТИМНИ работи за првата ДАМА на Америка

Првата дама на Америка секогаш е интересна за светската јавност. Таа каде и да се појави...