Актерката Весна Шипчиќ зад себе има одлична актерска кариера, а многумина се в вљубија во неа преку филмската серија „Жикина Династија“ во која ја играше Елса, блиска пријателка на Жика.

Објавил: Сара Фемина | 20 септември, 2020 14:45

ГЛУМЕШЕ ЕЛЗА ВО ЖИКИНА ДИНАСТИЈА, а еве како изгледа по ТРИ ДЕЦЕНИИ(ФОТО)

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Актерката Весна Шипчиќ зад себе има одлична актерска кариера, а многумина се в вљубија во неа преку филмската серија „Жикина Династија“ во која ја играше Елса, блиска пријателка на Жика.

Во споменатата серија, Весна имаше фризура која во тоа време беше многу популарна и позната како „минивал“.

Денес Весна изгледа нешто поразлично, нејзиното младешко лице, ги замени брчките, но тоа не ја намалува убавината на актерката.

Актерката Весна Шипчиќ зад себе има одлична актерска кариера, а многумина се в вљубија во неа преку филмската серија „Жикина Династија“ во која ја играше Елса, блиска пријателка на Жика.

Жикина Династија е седмото продолжение на филмската серија „Луди години“, чија премиера беше на 31 октомври 1985 година.

Дедото Жика и дедо Милан се грижеа дека нивниот внук Мињо воопшто не беше заинтересиран за жени.

Првиот филм од овој циклус на Луди години е замислен како тинејџерска приказна за проблемите на младите и за кратко време стана комедија, пред се поради двата главни лика – Жика Павловиќ и Милан Тодоровиќ.

Имаше голема публика и затоа беа снимени десет продолженија на „Луди години“, а секое продолжение има свое име, но поради најпопуларниот лик на Жика Павловиќ, сите продолженија се познати како Жикина Династија. 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Младиоот крушевчанец кој е популарен кај девојките добива одлични коментари за песната на Јутјуб. „Кристијан, имаш преубава боја на глас и браво, браво, браво за песната!

ДАЛИ ЌЕ ГО ПРЕПОЗНАЕТЕ: Ова е Христијан внукот на Тоше Проески- има 22 години и крши женски срца, ДАЛИ ЛИЧИ НА НЕГОВИОТ ВУЈКО?

Внукот на Тоше Проески, Кристијан Ристески беше во основно училиште кога го загуби...

Парот ја својот Јутјуб канал објави видео на кое се гледа како Луна му ја соопштува веста на својот партнер, по што следеа низа честитки и објави на Инстаграм.

Луна Џогани е БРЕМЕНА: Еве како реагираше Марко кога дозна дека ќе стане татко (ВИДЕО)

Познатиот српски пар Луна Џогани и Марко Миљковиќ вчера откри дека го очекуваат своето...

Честитки до менторот и тимот професори кои несебично ја водеа низ процесот. Сестро, многу успеси на професионален и приватен план од срце ти посакувам.

Ова е убавата сестра на Мицкоски: Се вика Ивана и неодамна имаше славење во нивниот дом- ДАЛИ ЛИЧИ НА НЕЈЗИНИОТ БРАТ(ФОТО)

Добро познато е дека премиерот Зоран Заев го има својот брат Вице Заев кој е успешен...

Од 5 октомври беше воведена забрана за живи свирки во кафулиња и ресторани, а на една маса дозволено е да седат најмногу 4 лица!

АМДИ БАЈРАМ ПРАВИ СВАДБА ЗА ВНУКАТА ВО ИСТАНБУЛ СО 200 ГОСТИ ОД МАКЕДОНИЈА!

Поранешниот пратеник Амди Бајрам вечерва прави свадба за внуката Перихан во Истанбул....