Пејачката притоа истакна дека најважно и е што нејзината ќерка Викторија има двајца родители.

Објавил: Весна Петровска | 19 јануари, 2020 17:13

ГОДИНА ДЕНА НЕ СМЕ ЗАЕДНО: Славица Чуктераш прв пат прозборе за РАЗВОДОТ! Најважно на неа и е ОВА!

Фото/Текст извор: ©онлајн магзин

Славица Чуктераш потврдила дека веста за разводот од голманот Владимир Армаов е точна.

Пејачката притоа истакна дека најважно и е што нејзината ќерка Викторија има двајца родители.

– Ништо тука нема сензационално, мажена- разведена, зар е важно? Најважно е детето да има двајкца родители бидејќи кога имаш дете приоритетите се менуваат. Иако не сакам да зборувам, Влада е прекрасен човек и прекрасен татко и моја поддршка, рекла пејачката и додала:

– Викторија има три години. Јас сакав да и се вратам на мојата работа. Влада не сакаше незадоволна жена. Се догворивме секој да тргне по својот пат и детето да има среќни родители. Договорот за развод го склопивме во минута ипол. И давјцата се чувствуваме фантастично. Година дена не сме заедно.

Како што додава, таа со поранешниот сопруг е пред самиот развод и, и давјцата се во постојан контакт за доброто на нивната ќерка.

– Драго ми е што со таков човек имам дете. Подобар е од 100 татковци заедно. Ние седнавме поразогваравме, се договоривме и сфативме што е добро , не за нас туку за нашето дете, заклучи Славица за српските медиуми.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Тој ја сподели убавата вест на социјалните мрежи и го покажа златниот прстен со дијамант со кој ја запросил саканата, со емотивна порака.

Со златен прстен со дијамант Костадин ја запроси девојката

Пратеникот и портпарол на СДСМ, Коста Костадинов ја запроси својата девојка Марија...