Холивуд звездата Мишел Фајфер доминирала на црвениот тепих на премиерата на филмот во кој и таа играше

Објавил: Македонка Димкин | 1 јули, 2018 16:22

Годините не играат улога, таа е секс бомба и неодолива

Фото/Текст извор: ©ubavinaizdravje.mk

Обично се вели дека на црвениот тепих се оди да видиш и да бидеш виден.
Кога Мишел Фајфер се појавила на филмска премиера, заблескала и на сите во нејзин својствен стил им покажала колку добро изгледа.

Верувале или не, холивудската актерка Мишел Фајфер наполнила 60 години пред само два месеца, а на синоќешната премиера на филмот „Anti-Man & Wasp“ покажала дека и на тие години може да изгледа одлично.

Името Pfeiffer е фамилијарно име чии предци се од Холандија, Германија, Шведска и Швајцарија. Таа има две помлади сестри, Деди Пфајфер (родена 1964) и Лори Пфајфер (родена 1965), и двете актерки, и постар брат, Рик Пфајфер. Од 1981 до 1988 година била во брак со актерот Питер Хортон. По нејзиниот брак со Хортон, таа помина три години во врска со актерот и продуцент Фишер Стивенс. Во 1993 година се ожени со Дејвид Е. Кели, креаторот на телевизиската серија Пикет Огради, Чикаго Надеж, Али Мекбел и Бостон Прав. Таа има син со него, Џон Хенри (* 1994). Помеѓу двата брака.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Стил

Во последно време, нај актуелниот Бојан Јовановски- Боки 13 носеше исклучиво реномирани брендови на себе. Обожаваше да се слика во парчиња оригинална облека на “Версаче”, “Долче и Габана”, “Диор”.

ОД ЦЕНАТА ЌЕ ВЕ ЗАБОЛИ ГЛАВА: Еве колку илјадници ЕВРА чини облеката на БОКИ 13!

Боки 13 секогаш е најактуелен со скоро сѐ што прави, а последните недели се наоѓа во...

Ако се сметате себе си за вежбач имате тенденција да видите некои познати лица: редовните, пријателите, можеби колега или слично. Но, исто така, почнувате да гледате одредени видови на луѓе.Понекогаш, овие луѓе ве тераат да се смеете, понекогаш, дури може да ве натераат да се лутите.

Типови на луѓе кои ги гледаме во теретана

“Сакам јако тело,сакам да земам протеини за да накачам маса ,само стомачни и голем...