Гостите моментално уживаат во вечерата, а храна има во изобилство. Послужен е шведски стол, со најскапи сирења, пршути, печење неколку врсти на риба и торти.

Објавил: admin@magazin | 24 ноември, 2019 21:10

ГОДИНИТЕ НЕ И МОЖАТ НИШТО: Фатална Цеца блесна во златна толета, погледнете која позната елита дојде на свадбата

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Синот на балканската звезда Цеца, Вељко и неговата сега веќе сопруга Богдана Родиќ, денеска се заколнаа на вечна љубов во храмот Св. Сава во Белград, а неколку часа подоцна во елитниот хотел Хајат во Белград и официјално Богдана му постана сопруга.

Имавме различни обичаи, кумот го облекуваше, го бричеше и му ставаше парфем. Кумот е од Кипар, па ги измешавме традициите, но ние сме сите православци. Анастасија плачеше, а јас бев весела. Ме понесе голема емоција. Прекрасно е кога сите се радуваат на нашата среќа, изјави вечерва Цеца.

Јас ја погледнав Богдана и и реков дека е најубава невеста и знам дека за мојот брат таа е супер девојка. Прв пат мојот брат и Богдана се бакнаа во Хајат а јас бев сведок на нивната љубов, рече Анастасија.

Гостите моментално уживаат во вечерата, а храна има во изобилство.

Послужен е шведски стол, со најскапи сирења, пршути, печење, неколку врсти на риба и торти.

После општинското венчавање владиката Стефан ги благослови младите. Богдана подоцна го фрли бидермаерот кој го фати Тара Милутиновиќ, најдобрата пријателка на Анастасија.

Невестата блескаше во нова раскошна венчаница, додека пак Вељко промени друго сиво одело.

Синот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко и Богдана Родиќ денеска се заколнаа на вечна љубов во храмот „Свети Сава“, а убавата невеста блескаше во венчаницата која популарната пејачка ја носеше на својата свадба пред 24 години.

Погледнете кои познати личности присуствуваа на како што ја нарекоа српските медиуми “свадбата на деценијата”:

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Најчитани вести

[jetpack_top_posts_widget title="" count="5" types="post" display="list"]

Останати вести од Ресторан

Тајните купувачи, ангажирани од SWOT Research ги завршија посетите на угостителските објекти, кои по случаен избор влегоа во трката за Најдобар угостителски објект во 2020 година, по што следуваше сумирање на резултатите, од кои произлегоа заклучоци и препораки за подобрување на услугата во иднина.

ПРОГЛАСЕНИ НАЈДОБРИТЕ УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ ВО СКОПЈЕ ЗА 2020 ГОДИНА

Градот Скопје во соработка со Агенцијата SWOT Research, специјализирана агенција за анализа...

Со лансирањето на новата амбалажа на овие две вина, „Тиквеш“ го збогатува веќе широкиот избор во својата палета, создавајќи нови навики во одговорната консумација на вината од оваа категорија, особено во топлите летни месеци.

Омилените „Смедеревка“ и „Розе“ на ВВ „Тиквеш“ отсега и во полулитарска амбалажа

Скопје, 02.07.2020 – Најпопуларните вина од сегментот на традиционални вина на винарницата...

Матичарот ја венча двојката во хотелот, а невестата го презеде презимето на младоженецот.

Се играа албански и македонски ора: Ексклузивни фоторгафии од свадбата на ЗЕКИРИ со кумовите ЗОРАН и ЗОРИЦА ЗАЕВИ!

Пратеникот Мухамед Зекири се венча со поранешната директорка на телевизијата Алсат...