Според прелиминарните информации, трагедијата се случила кога воената колона запрела поради откажување на првиот автобус.

Објавил: Рејхан Бајрами | 11 јануари, 2021 16:49

ГОЛЕМА НЕСРЕЌА ВО РУСИЈА: Се судрија камион и четири воени автобуси, има МРТВИ(видео)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Камион и четири воени автобуси се судрија на автопат во предградие на Москва.

Според првичните податоци, четири лица загинаа, а 15 беа повредени.

Несреќата се случила на автопатот „Нова Рига“, на кривината кон селото Глухово.

Според прелиминарните информации, трагедијата се случила кога воената колона запрела поради откажување на првиот автобус.

Возачот на камионот „Сканија“, кој изгубил контрола над своето возило, удрил во колоната.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Во времето на злосторството, мајката на убиените деца не била во Загреб, а децата го поминувале викендот со својот татко.

Незапаметено злосторство во Загреб: Татко си ги убил трите деца и се обидел да се самоубие

Страшно злосторство во кое животот го загубија три деца се случило ноќеска во Загреб,...

Првата официјална информација беше дека загинале тројца патници и дека автобусот бил со македонски регистарски таблички.

На момент заспав, изјавил шоферот на косовскиот автобус во кој загинаа 10 патници

Приведен е возачот на косовскиот автобус во кој утрово на автопатот кај Славонски...

Авионот „локид си-130 херкулес“ беше еден од двата авиона, кои беа во сопственост на американското воздухопловство, а кои ги добија како подарок годинава. Војската со децении се бореше со исламистичките фракции на Абу Сајаф.

Се урна воен авион на Филипини – има загинати, спасени најмалку 40 лица (ВИДЕО)

Филипински воен авион во кој биле најмалку 85 лица, се урна додека пробувал да слета...

Како што беше најавено, две запалени возила со човечки остатоци беа пронајдени на споредниот пат недалеку од градот Кармага!

ХОРОР ВО МЕКСИКО: 19 изгорени тела пронајдени во близина на границата со САД

Најдени се најмалку 19 јагленисани тела во Мексико, недалеку од границата со Соединетите...