Откриени се 25 останати прекршоци за кои се издадени 14 мандатни платни налози и 11 прекршочни платни налози.

Објавил: Рејхан Бајрами | 8 септември, 2019 11:38

ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА: Над 100 казни за возачи на мотори и автомобили во Скопје!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Од Министерството за внатрешни работи најавуваат дека и во наредните денови ќе продолжат со зајакнати акциски контроли за да се санкционираат прекршителите на законите.

Одделението за безбедност на сообраќајот при Секторот за внатрешни работи Скопје на 06.09.2019 во времето од 06,00 до 24,00 часот спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со моторно возило на подрачјето на Скопје.

Притоа санкционирани се 45 возачи кои ја пречекориле брзината.

Откриени се 25 останати прекршоци за кои се издадени 14 мандатни платни налози и 11 прекршочни платни налози.
Одделението за безбедност на патниот сообраќај на 06/07.09.2019 во времето од 18,30 до 01,30 часот спроведе акциска контрола за откривање на прекршоци што ги прават возачите на мотори на подрачјето на Скопје.

Притоа, санкционирани се 12 возачи. Покрај тоа, задржани се два мотоцикли за натамошна постапка за проверка на техничка исправност. Откриени се 22 останати прекршоци за кои се издадени 11 мандатни платни налози и 11 прекршочни платни налози.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Закони

Како зимска опрема на моторни возила со најголема дозволена маса која не надминува 3.500 кг се подразбира:

Подгответе го возилото обезбедете зимска опрема: Што треба да имате од 15 ноември?

Согласно член 361 став (1) од Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата моторните...

Како што објави УЈП, ова е само еден детал од истрагите во Меѓународен сојуз, БЈ медиа груп, 1ТВ и Томато доел.

Трпезариска маса, кујна, гарнитури: Луксузниот мебел наместо 1ТВ, ќе си го плаќа Боки 13

1ТВ денеска на првоосомничениот Бојан Јовановски или во јавноста познат како Боки13...

Андов пишува и за атентатот врз Глигоров кога отишол да го посети претседателот во болница.

ФРЧКОВСКИ: Андов е ШУШУМИГА и политичар без интегритет- Ќе биде ли зaбpaнeтa книгата „До aтeнтaтoт и по него“?

Денеска во Основниот суд Скопје-2 треба да продолжи судското рочиште за тужбата за...

Денес УЈП е отворена институција и за фирмите и за граѓаните, одговорна за реализација на реформи кои се од корист на граѓаните, на сите даночни обврзници!

ЛУКАРЕВСКА: „УЈП беше синоним за репресија, уцени, закани и беше во служба на ВМРО ДПМНЕ„

СДСМ како одговорна партија, пред граѓаните презеде обврска за професионализација...