Дарко Филиповиќ се прости од Токан преку својот Фејсбук профил објви црно-бела слика на неговиот драг колега.

Објавил: Сара Фемина | 24 ноември, 2020 11:28

ГОЛЕМА ТАГА: Од корона на 45-годишна возраст почина тапанарот на Амадеус Бенд!

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Тапанарот на популарната музичка група „Амадеус бенд“, Бојан Златановиќ, познат под прекарот Токан, почина по борбата со коронавирус.

Бојан ја загуби битката на 45-годишна возраст, а музичкиот свет остана во шок по оваа тажна вест.

Како што дознаваме, Бојан бил лекуван во Пожаревац, а како што се наведува, тој бил во вештачка кома бидејќи му откажале белите дробови.

Иако сите се надеваа дека ќе се опорави и ќе биде посилен од короната, неговата борба за живот заврши.

Бендот Амадеус е српска поп и рок група основана во 1997 година во Лесковац.

Дарко Филиповиќ се прости од Токан преку својот Фејсбук профил објви црно-бела слика на неговиот драг колега.

Бендот Амадеус е српска поп и рок група основана во 1997 година во Лесковац.

Членови на групата се: Бојан Тасиќ (вокал), Бојан Станимировиќ (клавијатури), Милан Кордулуп (гитара), Александар Станимировиќ (клавијатури) и Бојан Златановиќ (тапани)!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од InMemoriam

Покрај членовите на семејството, на комеморацијата што се одржа по повод прераната смрт на оваа угледена и славна лекарка присуствуваа и колеги од Грачаница КБЦ, но и од хуманитарната организација чијашто член беше д-р Ракочевиќ.

СРБИЈА ТАГУВА: На 47- годишна возраст од корона почина познат педијатар!

Здравството во Србија изгуби голем доктор, семејството го загуби столбот и сите ние...

Тие се четири момчиња и четири девојки од 18 до 19 години, а се претпоставува дека се задушиле со плин од агрегат кој ја снабдувал куќата со електрична енергија.

ЦЕЛИОТ РЕГИОН ПЛАЧЕ ЗА 8-ТЕ ТИНЕЈЏЕРИ КОИ СЕ ЗАГУШИЈА ОД ПЛИН – Ден на жалост во БИХ

Денеска е ден на жалост во Босна и Херцеговина поради смртта на младите деца, кои настрадаа...

Рамадановски почина на 6 декември во неговиот дом во Дорчол, а беше погребан во петокот, на 11 декември, на Новите гробишта во Алејата на заслужни граѓани.

ЏЕЈ КРИЕШЕ ГОЛЕМА ТАЈНА КОЈА СЕГА Е ОТКРИЕНА: ОВА го чуваше во вреќи, колешката откри сè!

Голем број колеги дојдоа на погребот на Џеј Рамадановски, кој го испратија на вечното...