До несреќата дошло кога автобус удрил во брдо откако му откажале сопирачките.

Објавил: Сара Фемина | 22 септември, 2019 11:22

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Автобуска несреќа во Пакистан однесе 22 животи!

Фото/Текст извор: ©oонлине магазин

Во тешка автобуска несреќа што се случи денеска во Пакистан, најмалку 22 лица загинаа, а 15 се повредени.

До тешката нсреќата дошло кога автобус удрил во брдо откако му откажале сопирачките.

Спасувачката операција е отежната поради тешко достапниот терен во планинска област и недостиг на соодветна опрема, јавија локалните медиуми.

Во тешка автобуска несреќа што се случи денеска во Пакистан, најмалку 22 лица загинаа, а 15 се повредени.

Исламската Република Пакистан е држава во Јужна Азија. На југ излегува на Арапското море, на запад се граничи со Иран и Авганистан, на исток со Индија, а на североисток со Кина. Главен град е Исламабад. 

Исто така пред околу 2 месеци најмалку 17 луѓе загинаа во сообраќајна несреќа во Дубаи. Автобус во сопствеништво на компанија од Оман, се залетал во сообраќаен знак на автопатот Шеик Мохамед бин Зајед, додаде полицијата во серија објави на Твитер.

Автобусот сообраќал на релацијата Дубаи-Мушкат со 31 патник од различни националности, порача полицијата.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Повредени се најмалку 180 лица како последица од ударите на тајфунот, а околу 38.000 лица се евакуирани од своите домови, наведува агенцијата Кјодо.

Тајфунот Хагиби однесе 40 животи, исчезнати се 17 лица а над 180 се повредени

Тајфунот Хагиби направи хаос во Јапонија каде бројот на настрадани лица нарасна на...

Во авионот бил возачот на претседателот на Конго и неговиот менаџер за логистика, како и неколку војници.

СЕ СРУШИ АВИОН ВО КОНГО: Има загинати меѓу кои и членови на кабинетот на претседателот!

 Се сруши товарен авион на истокот на Конго, загинаа сите осум патници и членови...

Пензионерот Ла Лоџе кој живеел на стара фарма, починал на 2 мај од инфекција на цревата.

Пензионер чекал 23 часа во болница и на крај починал: Камерите снимиле скандалозен пропуст на медицинскиот персонал(ВИДЕО)

Италијанскиот пензионер Џузепе Рамонјино починал во болницата во Монкалијерија, блиску...