Сообраќајната несреќа се случила утрово околу 9 часот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар во близина на месноста „Манастирски ливади”.

Објавил: Сара Фемина | 2 ноември, 2019 17:17

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Загина маж во сообраќајка на патот Маврови Анови-Дебар!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Едно лице почина во тетовската болница каде било донесено со тешки повреди здобиени во сообраќајна несреќа.

Несреќата се случи утрово околу 9 часот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во близина на месноста „Манастирски ливади”, информираа од СВР Тетово.

Од непознати причини дошло до судар на возило „голф” со скопски регистерски ознаки што го управувал С.Р. (74) и „мерцедес” со тетовски ознаки што го управувал Л.Р. (72) од Горно Палчиште.

Возачот на „голфот“ со сериозни повреди бил пренесен, во гостиварската болница, а потоа во тетовската, каде околу 13 часот им подлегнал на повредите.
Извршен е увид на местото настанот и се работи на причините кои довеле до несреќата.

Од СВР Тетово упатуваат апел до возачите да бидат повнимателни во утринските часови заради појава на магла и одрони по клисурите.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Случајот во полиција бил пријавен од страна на случајни минувачи кои го забележале телото на самиот кеј „Македонија" во градот!

Трагедија на празникот Свети Наум: Се удави човек во Охридското езеро

Безживотно тело на средовечен маж попладнево е пронајдено во водите на Охридското...

Откако се утрвдени причините за несреќата, телата на децата се предадени на семејствата.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево на патот Добрејци – Пиперево!

Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево на патот Добрејци – Пиперево,...

Сообраќајната несреќа се случила кога камион со полуприколка управуван од српски државјанин удрил во моторот.

ВОЗНЕМИРУВАЧКА ФОТОГРАФИЈА: Триесет и двегодишен моторциклист загина во тешка сообраќајна несреќа

Триесет и двегодишен жител на скопското село Стајковци загина во сообраќајна несреќа...

Фолк-пејачот Благоја Грујовски, кој често имаше заеднички настапи со Емрах, за „Фокус“ ја потврди веста. Тој вели дека се уште е во шок поради ненадејната загуба на блискиот пријател и колега

ТРАГЕДИЈА: Почина млад македонски пејач!

Младиот музичар Емрах Мехмеди вчера го изгуби животот по пад од скала. Естрадата во...