Повикана е итна медицинска помош која констатирала смрт, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Објавил: Перо Милчин | 28 септември, 2019 13:02

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО ТЕТОВО: Загина 43 годишен работник на ЕВН!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Денеска околу 9 часот и 30 минути, вработен во електродистрибутивната компанија ЕВН загина откако паднал од далновод во близина на тетовското село Џепчиште.

-Во СВР Тетово околу 9.30 часот вработен во ЕВН пријавил дека неговиот колега Д.С (43) вршејќи интервенција односно отстранување на дефект на далновод паднал и починал. Повикана е итна медицинска помош која констатирала смрт, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.
Во тек е увид кој го започнаа да го вршат јавен обвинител и службите на СВР Тетово. 

ЕВН АД Скопје е енергетска компанија која на македонскиот пазар е активна од 2006 година. Дел е од ЕВН АГ Групацијата, водечки европски бренд за услуги во доменот на енергијата и животната средина.

ЕВН во изминатите години инвестираше над 360 милиони евра во подобрување на севкупниот квалитет на дистрибуцијата и снабдувањето со електрична енергија, како и корисничките услуги.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Д.Б. починал на местото на несреќата, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

СТРАШНА СЦЕНА: Триесет и шестгодишник загина во тешка сообраќајна несреќа на автопатот Куманово – Велес

Вчера на пладне на автопатот Куманово – Велес, на клучката „Петровец“, Д.Б.(36) од Куманово,...

Сообраќајната несреќа се случила утрово околу 9 часот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар во близина на месноста „Манастирски ливади”.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Загина маж во сообраќајка на патот Маврови Анови-Дебар!

Едно лице почина во тетовската болница каде било донесено со тешки повреди здобиени...