Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Крива Паланка.

Објавил: Рејхан Бајрами | 17 август, 2019 10:19

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Вработен во ЕВН, изведувајќи работи починал од струен удар!

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Вработен во ЕВН, изведувајќи работи починал од струен удар.

На 16.08.2019 во 12,00 часот било пријавено дека во с.Подржикоњ-Крива Паланка, на место викано Косачи, С.Ѓ.(48) од Крива Паланка, вработен во ЕВН, изведувајќи работи починал од струен удар, констатирано од лекар на Итна медицинска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Крива Паланка.

По наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција.

Исто така минатиот месец во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „5“ во село Визбегово, Д.П.(42) при обид да смени греач на електричен шпорет во кујна, маж починал од струен удар. 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Несреќа

Ремзи Мифтари лично наложил да се вградат уреди за лажирање на брзината, а ги активирале со прекинувач

КОЈ ГИ ПРЕВОЗУВА ГРАЃАНИТЕ? Раководителот на автобусите на ДУРМО ТУРС без ниту ден обука!

Со основно образование и без ниту ден обука. Ова е профилот на човекот што раководел...