Вчера на локалниот пат Илинден-село Ајватовци патничко моторно возило излетало од патот и удрило во бетонски ѕид.

Објавил: Рејхан Бајрами | 13 јули, 2019 12:18

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Загина скопјанец, се забил во бетонски ѕид!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Вчера на локалниот пат Илинден-село Ајватовци патничко моторно возило излетало од патот и удрило во бетонски ѕид.

На 12.07.2019 околу 14,35 часот на локалниот пат Илинден-с.Ајватовци било пријавено дека патничко моторно возило „Форд фокус“ со скопски регистарски ознаки управувано од В. Д. (60), излетало од патот и удрило во бетонски ѕид. Возачот В.Д починал на местото на настанот.

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје вчера во периодот од 06.00 до 24.00 часот спроведе зајакната акциска контрола за откривање возачи кои управуваат моторни возила со брзина поголема од законски пропишаната во населено место на подрачјето на град Скопје.
Од страна на полициски службеници констатирано е дека 55 возачи ја пречекориле брзината во населено место.

Преземени се 55 мерки против нив, а откриени се и 22 останати прекршоци, за кои се издадени девет прекршочни платни налози и 13 мандатни платни налози.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Увид извршила екипа од полициска станица Гевгелија, а по наредба на јавен обвинител пронајдените делови од телото се предадено на вештачење.

СТРАШНО: Пронајдени делови од човечко тело кај Богданци

Вчера напладне во атарот на Богданци бил пронајден човечки череп, коска и делови од...

Мртво новороденче било донесено вчера од страна на родителите во Клиничката болница во Битола, соопштија од Битолската полиција. Вчера околу 13,35 часот од Болницата во СВР Битола било пријавено дека кај нив е донесено починато новороденче без траги на насилство, пишува Апла.мк.

Трагедија: Родители донеле мртво новороденче во болницата во Битола

Трагедија во Битола, донесено мртво бебе во болницата. Мртво новороденче било донесено...

На 18 август, во село Мојанце, Арачиново, со употреба на огнено оружје со калибар од 7,62Х25мм, осомничениот го лишил од живот Зилбехар Ајвази. На критичниот ден, осомничениот седел на совозачкото седиште во автомобил Фолксваген голф 3, управуван од засега непознато лице.

Детали за убиството во Арачиново

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка...