Момчето се удавило на Рајската плажа, а по дојавата околу 16.45 часот полицијата и медицинското персонал отишле на местото на настанот, додал Бобар.

Објавил: Сара Фемина | 12 август, 2019 10:18

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Се удави момче во Дрина!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Петнаесетгодишно момче се удави во Дрина кај Братунац, потврдил портпаролот на полициската управа Зворник, Милјан Бобар.

Несреќното момче се удавило на Рајската плажа, а по дојавата околу 16.45 часот полицијата и медицинските лица отишле на местото на несреќата, изјавил портпаролот на полициската управа Зворник, Милјан Бобар.

Лекарите се обиделе со реанимација, но за жал не успеале да го спасат.

Дрина е река од Црноморскиот слив, а настанува со спојување на реката Тара и Пива кај Шчепанското Поле (надморска височина 470 м).

Долга е 346 км, а сливното подрачје ги опфаќа југозапдниот и западниот дел на Србија, северниот дел на Црна Гора и источниот дел на Босна и Херцеговина.

Правецот на нејзиниот тек е од југ кон север и има доста притоки. Поголеми притоки од лева страна се: Сутјеска, Бистрица, Прача, Дрињача и Јања, а од десната страна: Чехотина, Лим, Рзав, Љубовиќа и Јадар.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Трагедијата да биде поголема Александар и неговата поранешна сопруга, близнаците ги добиле по повеќегодишно лекување.

Фотографија на браќата која го крши срцето: Ова се близнаците кои загинаа во сообраќајната несреќа!

Александар Пешиќ(42) од Крагујевац, мајката Станица и осумгодишните синови загинаа...

Покрај убиените луѓе, уште 24 лица се ранети , меѓу нив и деца а медицинските тимови во блиските болници се обидуваат да ги спасат.

НЕВИДЕН МАСАКР ВО ТЕКСАС: Најмалку 22 загинати, меѓу нив и четири деца!

Најмалку 20 лица се убиени во најновиот инцидент на масовно убиство на луѓе во Соединетите...