Тешка сообраќајна несреќа

Објавил: Рејхан Бајрами | 20 јануари, 2022 20:53

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Загина 24-годишна девојка кај Сити мол

Фото/Текст извор: ©плус инфо

Од МВР за Плусинфо го потврдија овој немил настан, оттаму засега информираат дека во несреќата животот го загубило женско лице, откако во неа удрил автомобил кој бил управуван од 22-годишниот Ј. Ѓ.

Страшна сообраќајна незгода се случила вечерва на булеварот Партизански одреди кај Сити мол кога на пешачкиот премин загина млада девојка откако била прегазена од автомобил.

Неофицијално во несреќата животот го загубила 24-годишна девојка која во моментот на преминување на пешачкиот премин во неа удрил бел автомобил „Тојота“, а од здобиените повреди девојката починала на самото место.

Од МВР за Плусинфо го потврдија овој немил настан, оттаму засега информираат дека во несреќата животот го загубило женско лице, откако во неа удрил автомобил кој бил управуван од 22-годишниот Ј. Ѓ.

Полицијата моментално е на терен и врши увид на местото на несреќата, а повеќе информации за овој настан најавуваат во текот на утрешниот ден.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Неговата бремена мајка го забележала падот на детето и веднаш влегла во надојдената вода. По 50тина метри, носена од брзата вода неколку мештани успеале да ја извлечат на брегот од реката, но за жал не и детето.

НАЈНОВА ВЕСТ: 6 годишно дете се удави во реката Пена

Денеска во 14:00 часот преку Е-112 добиена е информација за дете на возраст од 6 години во...

ТВ Шења објави дека загинатиот е близок роднина на Камер Идризи кој лани исто за време на рамазанските пости беше жртва на оружен напад во Чаир.

Еден загинат во вооружен напад во чајџилница во Чаир

Во престрелка во Чаир доцна синоќа, еден е загинат, а уште двајца се ранети. Станува...

Човечка грешка е водечка и главна причина за трагедијата на автопатот „Струма“, изјави на денешен брифинг заменик главниот обвинител и директор на Националната истражна служба Борислав Сарафов.

Човечка грешка главна причина за автобуската несреќа, жртвите се задушиле во пожарот

Во Софија вчера беа соопштени наоди од тековната истрага за автобуската несреќа која...

Автобусот со македонски државјани излетал на автопатот Струма кај бугарското село Боснек, во близина на Перник. Според првичните информации пукнала предната десна гума од автобусот, по што тој удрил во банкина по која се влечел. Во тие моменти се излеало гориво бидејќи работело парното во автобусот. Избувнал пожар и дошло до кобната несреќа за патниците кои од Истанбул се враќале кон Скопје.

Објавени имињата на патниците од автобуската несреќа

Најсмртоносна автобуска несреќа во Европа во последната деценија – ваков наслов осамна...