Во пожарот куќата целосно изгорела. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Тетово.

Објавил: Перо Милчин | 7 јули, 2019 17:46

Голем пожар во Горно Лешница- Куќа изгоре до темел!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Вчера во претпладневните часови околу11 часот и 10 минути во Полициското одделение Групчин било пријавено дека настанал пожар во куќа во сопственост на 23- годишниот К.К од село Г.Лешница.

Вчера во полициското одделение Групчин вчера претпладне било пријавено дека настанал пожар во куќа во сопственост на К.К. (23) од село Г.Лешница. Во пожарот куќата целосно изгорела, се наведува во полицискиот билтен.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Тетово. Извршен бил увид на местото на настанот.

Минатиот месец исто така во СВР Скопје, од Бригадата за противпожарна заштита Скопје било пријавено дека на улица „Народни Херои“, во стан сопственост на МС.(58) избувнал пожар.

Од пожарот биле зафатени уште два стана и тие биле целосно опожарени, а оштетени биле повеќе станови од чад и вода при гаснењето. Пожарот бил изгаснат од Бригадата за противпожарна заштита. Со возило на Итна медицинска помош во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ биле пренесени шест лица – станари на зградата поради вдишување на чад.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Несреќа

Во 09.00 часот на регионалниот пат Струмица – Валандово, патничко моторно возило „фолксваген пасат“, со велешки регистарски ознаки, управувано од 69-годишниот В.М. од Гевгелија, изгубило контрола и излетало од патот.

Две страшни несреќи во Македонија,има мртви и повредени

Маж се здобил со тешки повреди откако излетал од патот Струмица – Валандово со патничко...

Од МВР информираат дека вчера сообраќајната полиција открила и исклучила од сообраќај 21 возач кои се движеле со брзина поголема од дозволената, еден возач го управувал возилото под дејство на алкохол, девет возачи пред да се стекнат со право на управување на моторно возило, еден почетник, како и 17 нерегистрирани возила.

Повредени 12 лица во Скопје

Дванаесет лица се здобиле со полесни телесни повреди во девет од вкупно 17 сообраќајки...

Возач на мопед бил тешко повреден во една од вкупно 21 сообраќајна незгода што се случиле во текот на изминатиот ден.

Тешка сообраќајна несреќа со мотори кај Градежен факултет во Скопје

Тешка сообраќајна несреќа вчера се случи кај Градежниот фкултет во Скопје. Во несреќата...