Имено, на еден блог почнале да се објавуваат текстови за градоначалникот на унгарскиот град Ѓер и поранешен претседател на Унгарскиот олимписки одбор. Унгарскиот новинар, Боркаи го обвинува за злоупотреба на моќта, корупција, користење на дрога и улуги од проституки.

Објавил: Весна Петровска | 9 октомври, 2019 21:01

ГОЛЕМ СЕКС СКАНДАЛ:Политичар снимен среде оргии со проститутки на јахта

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Славниот ургански политичар Жсолт Боркаи среде секс скандал. Во јавноста се појавија неколку експлицитни видеа на кои политичарот е во друштво на неколку проститутки.

Имено, на еден блог почнале да се објавуваат текстови за градоначалникот на унгарскиот град Ѓер и поранешен претседател на Унгарскиот олимписки одбор. Унгарскиот новинар, Боркаи го обвинува за злоупотреба на моќта, корупција, користење на дрога и улуги од проституки.

После текстовите, следувале и снимки и фотографии.

На блогот „Адвокатот на ѓаволот“ откриено е дека станува збор за градоначалникот Боркаи, кој инаку е поранешен олимписки првак во гимнастика. Другиот човек е Золтан Рокосфалвиј, еден од највлијателните бизнисмени во Ѓер.

На интернет потоа се појавиле и сними и фотографии од патување со јахта по Јадранот, а се е снимено во близина на Дубровник. На нив се гледа дека градоначалникот и неговиот пријател биле со проститки. На една фотографија се гледа и сексот на градоначалникот со една од тие девојки, а видеото било објавено и на една од најпопуларните порно страници.

Боркаи се откажал од еден јавен настап и издал кратко соопштение:

„Лагите објавени за мене ги сметам за дел од циркусот на кампањата на опозицијата која има за цел да го сврти вниманието од сопствената неспособност“.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп не го крие своето разочарување од одлуката, на која тие се обидоа да влијаат, бидејќи сметаат дека изборот на Хуавеј е удар за демократијата и значи отворање на вратата за тоталитарен кинески режим во Европа.

Трамп има пеколен план за Хуавеј: Америка ги купува Нокиа и Ериксон за да се спречи проширување на кинезите?

Велика Британија дозволи на Хуавеј да гради 5G мрежа во земјата, но со ограничување...

Директорот на болницата во Вухан, Лиу Жиминг, починал денеска во 10:30 часот по локално време. Жиминг е вториот доктор кој почина како последица од коронавирусот.

Почина директорот на главната болница во Вухан-го загуби животот од коронавирусот

Тажна вест ја потресе Кина, откако денеска беше соопштено дека од смртоносниот коронавирус...

Во една од привремените болници во Вухан, тим за медицинска помош од автономниот регион Синџанг измисли неколку едноставни движења за да ги расположи болнитеод коронавирусот. И додека повеќето луѓе во државата стравуваат од опасниот коронавирус,  овој подиум е полн со живот.

ПОДИУМОТ Е СПРЕМЕН: Со песна и танцување ги лекуваат пациентите заболени од коронавирус!

Терапијата со песна и танц е подеднакво делотворна како и медицинската терапија. За...