Министерката Шеќеринска денес по којзнае кој пат се бламираше и покажа основно незнаење. Таа знамето на Американската држава Аризона го претстави за Македонско!

Објавил: Македонка Димкин | 11 декември, 2019 1:37

Голем скандал и тежок срам. Шеќеринска како потсмев на социјалните мрежи

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Министерката Шеќеринска денес по којзнае кој пат се бламираше и покажа основно незнаење. Таа знамето на Американската држава Аризона го претстави за Македонско!

Очигледно возбудена како да е на екскурзија, Шеќеринска се бламираше пред Македоднската јавност

Таа на нејзионит Твите рнапиша: Од вчерашниот ден на носачот на аниони „Хари Труман„. На авионот зад нас од ексадрилата на САД аплицирано и нашето знаме.

После овој твит, на социјалните мрежи имаше бурни реакции во главном со навреди и подсмев. Вати се во освновно Радмила пишуваат едните, Не брукај не доста велат другите.


Аризона е сојузна држава лоцирана на југозападниот дел на Соединетите држави; кратенката е АЗ. Аризона е наречена држава Гранд Кањон. Неговиот главен град е Феникс.

Потеклото на името е нејасно. Од почетокот на 20 век, историчарите главно тврдат дека името потекнува од името alĭ akonak („мал извор“).

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Скандал

Ова се случува денеска низ улиците на градот, поточно на ширинката кај јаворот, во близина на црквата „Света богородица“.

(ВИДЕО) Ромски улични свадбари во Велес, ниту носат маски, ниту држат растојание

Ниту вчерашниот неславен рекорд од 241 заразени во земјава од коронавирус, ниту „црните“...

Министерството за внатрешни работи и понатаму ќе ги презема сите мерки и активности за спречување на изборен поткуп и влијание врз гласачите. Апелирам до граѓаните да ја пријават секоја активности со која се крши или попречува нивното избирачко право, вели Чулев!

СКАНДАЛ: Сопственик на продавница ветувал на купувачи дека ќе им ги прости долговите ако гласаат за СДСМ

Од страна на Отсекот за економски криминал при Секторот за внатрешни работи Штип во...

Тој на Фејсбук напиша и дека укинувањето на тестирањето и 14-дневната изолација за иселениците е направено благодарение на придонесот на ДУИ во здравствените политики на владата.

Филипче до Зибери: Нема да дозволам политичко поентирање на сметка на епидемијата

Директорот на Центарот за јавно здравје Арбен Зибери ги повика иселениците да дојдат...

Замислете, колку злоба и нечовечност треба да имате за да сторите вакво дело!, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ Струга.

(ФОТО) Директорка на основно училиште во Струга наредила да се уништи Сонцето од Кутлеш

Денес сме сведоци на еден бесрамен вандализам во училиште во Струга! Имено, директорката...